В Управлінні Міністерства внутрішніх справ Полтавської області продовжується практика проведення тренінгів на тему: «Дільничні проти насильства в сім'ї». Мета занять – охопити якомога більше працівників служби ДІМ, які безпосередньо займаються питанням попередження та розкриття злочинів і правопорушень, пов’язаних з насильством у сім'ї.
Дільничні інспектори міліції Полтавської області мали змогу обговорити з фахівцями питання ролі дільничного у протидії сімейному насильству. Тренери, Віра Яковенко від Полтавського інституту економіки і права та кризисний психолог Людмила Кулік, підкреслили, що у попередженні та профілактиці сімейного насильства в першу чергу є формування громадської думки про неприйнятність насильства.
Враховуючи власний досвід, міліціонери зазначили, що значна частина насильницьких злочинів у сім'ї розглядається оточуючими як особиста справа, що створює труднощі у роботі міліції. Із професійного досвіду наводили безліч прикладів, коли безкарність винуватців, у свою чергу, породжує більш тяжкі злочини.
У формі діалогу відбулося обговорення законодавчих актів і можливих дій інспектора у різних ситуаціях, методики виявлення насильства, збору доказової бази. Учасники тренінгу також отримали додаткову інформацію щодо юридичних і психологічних особливостей явища насильства. У ході обговорення, більшість присутніх висловили думку, що встановлені штрафи не вирішують проблему. Громадські роботи, які мають місце у багатьох європейських країнах, мали б значно більший вплив на свідомість правопорушників.
«Проведення тренінгу продемонструвало, що дільничні інспектори добре володіють нормативною базою та зацікавлені у підвищенні власного професійного рівня, - говорить Людмила Кулік, – а проведення таких тренінгів розглядають як вагомий крок у протидії сімейному насильству та формуванні ефективного механізму захисту прав людини».
Наприкінці тренінгу Віра Яковенко та Людмила Кулік висловили надію, що отримана додаткова база психологічних знань і досвіду інших колег дозволить дільничним Полтавщини більш професійно підходити до протидії насильству у сім'ї.