Рівень середнього розміру плати за місце розміщення однієї конструкції у нашому місті відтепер можна порівняти з аналогічними тарифами у великих містах: Києві, Львові і Харкові.
Депутати Полтавської міської ради 31 січня 2011 року за декілька секунд більшістю голосів зробили нерентабельним ведення рекламного бізнесу у нашому місті, скаржиться директор одного з підприємств-операторів зовнішньої реклами Сергій Семізаров. Він та його колеги, розповідає Сергій Вікторович, забили на сполох ще 10 грудня 2010, коли в газеті «Полтавський вісник» було офіційно опубліковано проект рішення виконавчого комітету міськради під назвою «Про порядок розміщення зовнішньої реклами в місті Полтава». Тому одразу ж спільно з колегами, директорами підприємств-операторів зовнішньої реклами Інною Смірновою, Анатолієм Вертелецьким та Андрієм Савєльєвим, звернулися з листами до усіх можливих інстанцій.
Сергій Семізаров, директор одного з підприємств-оператора зовнішньої реклами:
"Необхідність підвищення цін на рекламоносії в Полтаві (на білборди) назріла вже давно, і те, що ціна підвищена, це, в принципі, правильно, але я, наприклад, вважаю, що ціни повинні були підвищуватися поступово, хоча б в 2 етапи".
Тим паче, додає він, що це, в першу чергу, вдарить по тим, кому ця реклама потрібна – полтавським підприємствам, які на 95% є клієнтами операторів зовнішньої реклами. Погоджується з цим і депутат міськради Андрій Мартенс.
Андрій Мартенс, депутат Полтавської міської ради:
"На сьогоднішній день ситуація така, що може відсотків 30, а може і більше цих площ пустує. Тобто, на сьогоднішній день підприємці не розміщуються. Якщо ми сьогодні піднімемо розцінки для тих, хто орендує ці площі, відповідним чином, вони змушені будуть перекласти цю фінансову відповідальність на тих, хто буде розміщатися. Відповідно, і у них виростуть ціни".
Заступник міського голови Валентин Герасименко, у свою чергу, впевнений: підвищення тарифу піде на користь бюджету Полтави.
Валентин Герасименко, заступник Полтавського міського голови:
"В м.Полтава таких конструкцій 355. Щомісячно вони дають прибуток міському бюджету 150 тис. грн. Прийняття даного рішення дозволить збільшити надходження до бюджету в 1,5-2 рази".
Але арифметика не сходиться у баченні ситуації міським головою. За його розрахунками бігборди просто зникнуть на третину з вулиць міста: ті, де не розміщується реклама, утримувати буде нерентабельно.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Всі звернули увагу, коли ми їдемо по місту, то де їх тільки не бачите, ви бачите, і ті білборди на сьогоднішній день 30% їх пустує. Тому їх, по-перше, треба убрати, щоб їм дешевше було платити за це місце, а по-друге, коли в них рентабельність 150-200% то, я думаю, для них вистачить 30%".
З іншого боку, переконаний міський голова, якщо нинішні оператори не виживуть за нових умов праці – їм на зміну прийдуть рекламні організації з інших міст України.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Це конкуренція. Якщо наша рекламна структура не витримає цієї конкуренції, то прийде інша якась рекламна структура, але ці кошти будуть надходити до міського бюджету"
Директор одного з полтавських підприємств-операторів зовнішньої реклами Сергій Семізаров розповідає: через підвищення тарифу будуть прибирати тільки рекламні носії, що знаходяться на околицях міста. До речі, їх рентабельність ще при старих тарифах була під великим питанням. А що ж до нових тарифів, то здаватися оператори зовнішньої реклами не збираються, адже в них на руках – листи-відповіді на їх запити від Головного управління економіки облдержадміністрації та обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України стосовно сумнівної правомірності проекту рішення. У вищезгаданих органах розповідають: рішення ще не вивчали.
Володимир Оніщенко, гол. Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України:
"Будемо досліджувати. Перш за все, ті рекомендації, що ми надавали, невиконані, і тепер в межах тих рекомендацій, що невиконані, будемо брати додаткову інформацію, і якщо будуть виявлені порушення, буде порушена справа".
В Полтавській облдержадміністрації закликають міську владу і операторів зовнішньої реклами до співпраці та компромісу заради розвитку Полтави та області.
Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА:
"Я впевнена, що потрібно приймати рішення, яке посередині, яке є балансом інтересів. Не буває правди на одній стороні. Треба в площині діалогу шукати порозуміння".
Директори ж полтавських операторів зовнішньої реклами стоять на своєму: збільшення тарифів призведе до різкого падіння рентабельності і, аби вижити, підприємствам потрібно буде звільняти людей, що призведе до колапсу на ринку праці нашого міста.