Документ, підписаний главою відомства Дмитром Табачником, змінює власне структуру літературної освіти. За новим документом, особлива увага приділяється сучасній літературі та російським авторам.
Нещодавно в інтернет-виданнях країни з'явилася інформація про те, що Міносвіти та науки збирається виокремити курс російської літератури зі світової. Проте, спеціалісти певні: журналісти неправильно потрактували положення новоприйнятої концепції. Хоча не заперечують: творам російських письменників дійсно відтепер приділятимуть значно більше уваги.
Валентина Чирка, методист світової літератури та етики відділу гуманітарних дисциплін ПОІППО ім. Остроградського:
"Російська література була включена і вона є таким пластом великим. Я не бачу тут особливих якихось проблем у тому, що є певна русифікація".
Особливо ж учителям пропонується приділяти більшу увагу творам із т.зв. «золотого фонду» російської літератури. Учителі полтавських шкіл говорять: вони – не проти збільшення кількості годин російської літератури у курсі світової, але за умови, що з програми не викинуть інші, не менш важливі твори.
Надія Герасимова, учитель зарубіжної літератури Полтавської ЗОШ №25:
"Твори Достоєвського, Толстого, Тургеньєва вивчають навіть за кордоном. Тому я вважаю, що всі ці твори повинні вивчати і наші діти. В Японії на вивчення творів Достоєвського відводиться 60 годиин. У нас, на жаль, такого немає. Тільки 4 години на його творчість у 10 класі".
Учителька певна: збільшення обсягу російських творів не повинне відбиватися на світовій літературі вцілому. Адже твори письменників інших країн, на її думку, відіграють досить важливу роль у формуванні світогляду дитини.
Надія Герасимова, учитель світової літератури ЗОШ №25:
"Залучення учнів до найвищих культурних та літературних цінностей людства взагалі. Формування естетичного смаку, духовних цінностей, своїх моральних цінностей".
За словами методиста Валентини Чирки, підвищення уваги до творів російських авторів – не випадкове.
Валентина Чирка, методист світової літератури та етики відділу гуманітарних дисциплін ПОІППО ім. Остроградського:
"Українська література зростала і вибудовувалася у тісній співдружності зі своїми колегами, російськими авторами".