Аби не розпорошувати кошти і зусилля, на тій же сесії обласної ради прийняли і програму розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-15 роки. Що планують реформувати, яку увагу приділятимуть міським школам і що збираються покращити – далі.
Аби не розділяти увагу і, відповідно, кошти на різні напрямки в Полтавській області в період з 2011 по 2015 роки, діятиме замість кількох одна комплексна програма розвитку освітньої галузі. Увагу обіцять приділити як дошкільнятам, так і позашкільним закладам, середній школі і природно-математичному циклу. Кошти, окрім обласного гаманця, виділятимуться і з міських, районних, сільських і селищних бюджетів. Намагатимуться крокувати в ногу з часом – систематично і поетапно продовжиться комп'ютеризація шкіл.
Володимир Мирошниченко, начальник ГУ освіти Полтавської облдержадміністрації:
"В наших планах за ці 5 років дії програми – закупити 100 навчальних комп'ютерних комплесів. Тобто, мається на увазі 10+1. 10 - для учнів і один для вчителя. На цей рік - це 10 таких комплектів передбачено бюджетом і потім будемо розбивати по роках. Все це піде у міські школи".
У попередні роки, продовжує Володимир Мирошниченко, діяла державна програма комп'ютеризації сільських шкіл. Відтепер у селі на 1 комп'ютер – 11 учнів, у місті – 25. Цю нерівномірність і планують вирівняти. Втім, і саме село обіцяють не залишити поза увагою. До нині діючих 160-ти шкільних автобусів, що підвозять дітей і педпрацівників до навчального закладу та у зворотній бік, планують додати ще.
Володимир Мирошниченко, начальник ГУ освіти Полтавської облдержадміністрації:
"Програмою передбачено закупити ще автобусів. В цьому обласному бюджету допомагатимуть і районні".
Аби реалізувати все заплановане, підсумовує Володимир Мирошниченко, управління залишило за собою право щороку виходити до трибуни у сесійній залі і коригувати показники по рокам (виходячи із реальної ситуації, яка буде із фінансуванням).