Дані по оплаті за житло, комунальні послуги, газ, енергоносії – один з основних факторів, що формують так званий індекс споживчих цін, а він й визначає загальний рівень життя громадян. Нині на Полтавщині він дорівнює 100 й дев’яти відсоткам, в той час, коли в Україні справи гірші. Як повідомили спеціалісти Головного управління статистики у Полтавській області, у грудні минулого року полтавцям навіть вдалося зменшити борги в оплатах за комунальні послуги та паливо у порівнянні з листопадом. Проте тягар попердніх боргів не дає втішної статистичної картини. 87 мільйонів – такий наразі борг полтавців перед державою. Газовики мають 62 відсотки боржників, 27 відсотків громадян не сплачують за послуги з вивезення побутового сміття. Аби розрахуватися з боргами, за житловими субсидіями до держави торік звернулося 15 тисяч полтавців, 12-ом тисячам вже нарахована субсидія.
Тетяна Григоренко , начальник відділу статистики соціальних послуг ГУС в Полтавській області:
"Середня субсидія 118 гривень. Хоча й допомагає держава, а рівень заборгованості все-одно буде зростати, особливо, у зв’язку з підвищенням тарифів. Серед користувачів - переважно пенсіонери й малозабезпечені, ті, хто має перед державою зобов’язання".
Втричі у порівнянні з минулим роком збільшилася кількість полтавців, котрі звертаються до відділів призначення житлових субсидій. Зокрема, у Київському районі міста сьогодні таких 3 тисячі 226 осіб. Тарифи зростають, а умови надання субсидій все ті ж. Сплата 10 відсотків сукупного доходу для сімей з непрацездатних, пенсіонерів та тих, де виховуються діти – інваліди 1 та 2 груп, за умови, що середньомісячний дохід на одного не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму. Для сімей працездатних сплата за послуги – не більше 15 відсотків. Спеціалісти з надання субсидій продовжують працювати за спрощеною системою, а відтак громадяни звертаються до них лише з паспортом та декларацією про доходи за останні 6 місяців. Тим громадянам, які вже отримують допомогу, перерахунки за час, відколи збільшилися тарифи, здійснять автоматично.
Наталія Кобищан, начальник управління праці та соціального захисту населення Київського райвиконкому:
"Ми працюємо й у вихідні. А для зручності наших користувачів існує телефонна гаряча лінія - 2-14-45, зателефонувавши на яку громадянин може не тільки поставити запитання, а й записатися на прийом у зручний для нього час".