24 Листопада,
08:47

Що загрожує псевдо-мінерам?

09 Лютого 2011 17:44   209
Сьогодні, 9 лютого, у приміщенні обласного управління міліції відбулася прес-конференція начальника УМВС України в Полтавській області генерал-майора міліції Олександра Рудяка. Темою зустрічі з представниками засобів масової інформації було обговорення профілактики злочинів, пов’язаних з наданням недостовірної інформації, відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.



За даними Міністерства внутрішніх справ України з початку 2011 року в державі зареєстровано 25 телефонних повідомлень про замінування, з них 13 – у лютому місяці. У 2010 році за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян (стаття 259 Кримінального кодексу України) засуджено 18 осіб, зокрема: у Житомирській, Київській, Одеській області та у місті Київ за скоєння вищезгаданого діяння до кримінальної відповідальності притягнуто по дві особи; у Донецькій, Запорізькій, Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Чернігівській і Тернопільській – по одній особі.



Олександр Рудяк зазначив, що в якості об’єктів злих жартів зловмисники обирають здебільшого адміністративні будівлі, вокзали, навчальні заклади, ринки та інші об’єкти масового скупчення людей. Для перевірки інформації кожного разу залучаються оперативні групи реагування у складі експертів вибухотехнічного відділу Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС, працівники Служби безпеки України та Управління МНС в Полтавській області. Результати обстеження об’єктів підтвердили, що усі зареєстровані анонімні повідомлення були хибними. Утім, не зважаючи на фіктивний характер інформації, оперативне реагування спецслужб на кожне анонімне повідомлення коштувало державі щонайменше 20 тисяч гривень.

Олександр Рудяк роз’яснив присутнім, що надання неправдивої інформації про замінування підпадає під ознаки статті 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності), санкція якої передбачає штраф від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. У разі, якщо вищевказані дії були вчинені повторно або спричинили тяжкі наслідки, Кримінальний закон передбачає позбавлення волі на строк від двох до семи років. Також необхідно врахувати, що окрім відбування кримінального покарання злочинець зобов’язаний відшкодувати державі матеріальні збитки, пов’язані з виїздом на виклик і роботою на місці події спецслужб.
Про особливості відбування покарання за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності більш детально розповів Микола Ісаєв, начальник управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області, який також взяв участь у прес-конференції. Микола Володимирович наголосив, що засуджені до обмеження волі відбувають покарання у колонії поселенні та відпрацьовують завдану державі шкоду на місцевому виробництві.

Очільник обласної міліції навів приклад, коли у липні 2010 року, на телефон “102” до чергової частини В.Багачанського райвідділу УМВС України в Полтавській області чергова сестра ЦРЛ повідомила, що до приймального відділення по телефону “103”, о 10:47, зателефонував невідомий і повідомив про замінування лікарні. Група реагування, яка негайно прибула на місце пригоди, евакуювала з приміщення лікарні більше 80 пацієнтів (з них: 10 неповнолітніх та 30 осіб персоналу). Під час проведення огляду будівель на території ЦРЛ вибухонебезпечних предметів не виявили. Незабаром після евакуації, працівники міліції затримали мешканця Семенівського району, 1994 року народження, який перебуваючи в смт. В.Багачка повідомив про замінування будівлі з мобільного телефону. Того ж дня, після затримання аноніма, за фактом неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян було порушено кримінальну справу. 16-річного мешканця с. Біляки Семенівського району умовно засуджено до 1 року обмеження волі.

Також Олександр Рудяк розповів присутнім журналістам про повідомлення щодо «замінування» нічного розважального закладу «Спліт», яке від невідомого громадянина надійшло на телефон довіри УМВС України в Полтавській області 5 лютого о 22 годині 35 хвилин. Отримавши інформацію, до місця, де розташований вказаний заклад було направлено слідчо-оперативну групу УМВС, експертів-вибухотехніків НДЕКЦ при УМВС, працівників Кінологічного центру УМВС, слідчо-оперативні групи міського управління, райвідділів міліції міста та наряди ДПС ДАІ. Також виїхали представники інших правоохоронних органів та відповідних відомств. Дії правоохоронців особисто контролювали начальник УМВС Полтавщини Олександр Рудяк та прокурор області Анатолій Мельник.

Евакуація відвідувачів та обслуговуючого персоналу закладу – було першочерговим завданням для працівників міліції. При проведенні заходів були евакуйовані близько 300 відпочиваючих у вказаному закладі та 40 осіб обслуговуючого персоналу.

На щастя, в ході обстеження приміщення, вибухових пристроїв та інших підозрілих матеріалів правоохоронці не виявили. Як повідомив Олександр Рудяк, у вчиненні даного діяння підозрюється особа, яка вже раніше потрапляла у поле зору правоохоронців, зокрема повідомляла про ряд підпалів.

У своєму зверненні до представників ЗМІ Олександр Рудяк наголосив: «Я б хотів побачити підтримку з вашого боку у профілактиці подібного роду діянь. Необхідно пояснити серйозність таких «жартів», невідворотність покарання, й тим самим вплинути на свідомість псевдо-мінерів».
ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок