«Скажи наркотикам – НІ!» Із закликом протистояти небезпечній хворобі сторіччя звернулися органи внутрішніх справ Полтавщини до учнівської молоді краю у документальному фільмі профілактичного змісту з однойменною назвою.
За ініціативи керівництва Управління внутрішніх справ області, 9 лютого, відбулась презентація профілактичного фільму, створеного відділом зв’язків з громадськістю УМВС за підтримки відділу кримінальної міліції у справах дітей обласної міліції та управління Державного департаменту з питань виконання покарань Полтавського регіону.
Чим відрізняється світ наркомана від світу здорових людей, які психофізичні наслідки здатна спровокувати наркотична залежність, чи існує зв'язок між хибною звичкою та злочинністю і чи здатна людина, яка потрапила в тенета страшної хвороби, самотужки подолати проблему – ключові питання, над якими наразі мають можливість поміркувати більше 200 учнів трьох навчальних закладів Полтави, котрі взяли участь у перегляді документальної стрічки. Можливість оцінити представлену роботу мали можливість і професіонали – представники регіональних і центральних засобів мас-медіа, зокрема, заслужений журналіст України генеральний директор Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» Микола Ляпаненко, а також фахівці Управління освіти і науки області та Полтавського міського управління юстиції.
У передмові до фільму керманич обласної міліції Олександр Рудяк повідомив, що у 2010-му році на території Полтавської області за наркозлочини до кримінальної відповідальності притягнуто 17 неповнолітніх, двох неповнолітніх оштрафовано за незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах (стаття 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За схиляння неповнолітніх до вживання наркотичних речовин (частина 2 статті 315 КК України) минулого року порушено 2 кримінальні справи.
У свою чергу Микола Ісаєв, начальник управління Державного департаменту з питань виконання покарань області, відзначив, що серед 5 тисяч засуджених до позбавлення волі притягаються більше 1000 осіб, чия діяльність була пов’язана з незаконним обігом наркотиків. «Викликає занепокоєння ситуація із засудженими жінками і дітьми, котрі складають 1/5 від загальної кількості в’язнів», – наголосив Микола Володимирович.
За даними Полтавського обласного наркологічного диспансеру на обліку перебувають 23 неповнолітніх споживачі наркотиків і, зокрема, один з діагнозом «наркоманія». Озвучена цифра – це лише верхівка айсбергу, відзначають фахівці, оскільки цей соціальний недуг має латентний характер. Не кожна людина, котра має наркотичну залежність, наважиться визнати свою слабкість й озвучити проблему спеціалістам. А без них впоратися з хворобою вкрай складно. «Щоб кинути наркотики не достатньо включити силу волі, – запевняють автори документального фільму. – Незалежно від різновиду наркотиків небезпечним є сам факт такого вибору, оскільки з першої спроби наркотик запускає механізм руйнування організму. Тим більше, якщо приховувати хворобу від фахівців і відхиляти їх допомогу».
За підсумками перегляду Світлана Горбаньова, заступник начальника Управління освіти і науки області, відзначила профілактичну цінність фільму, його актуальність і значення для проведення освітньо-виховної роботи з молоддю і насамперед з дітьми, які відносяться до «групи ризику».
PS: «Якими б важкими не здавалися твої проблеми, наркотики – це не вихід, бо наслідки їх вживання – набагато серйозніша проблема. Усім серцем люби своє життя і цінуй кожну хвилину! Доля посміхається тим, хто любить життя!» (цитата з фільму)