14 лютого вони відзначають День святого Валентина. Хай там що кажуть про те, що нам ця дата чужа, посміхнених людей, які готують подарунки і чекають вечора, цього дня значно побільшало. Переконалася в цьому Олена Ляшенко.
У місцях, де можна купити подарунок коханій половинці, із самого святкового ранку – пожвавлення. Цікавляться, здебільшого, приємними дрібничками, що підіймають настрій. Така традиція – на День святого Валентина дарувати щось романтичне і легке для гаманця.
Бліци
- Квіти
- Телефон
- Валентинку
- Фоторамку
- Кульку, звичайно, сердечком
- Це секрет, не можу сказати
Купують полтавці й іграшки – цього дня їм радіють не тільки діти.
Лідія, продавчиня:
"В основному, ведмедиків запитують, не стільки сердечка, скільки ведмедиків, полюбляють ведмедиків".
Іграшки бувають різні, продавці тих, що для дорослих, кажуть: клієнтів напередодні Дня закоханих більшає.
День святого Валентина з'явився на наших землях порівняно недавно – прийшов із католицьких країн. Про походження свята ходять легенди. Найпопулярніша розповідає, що святий Валентин був священиком, який таємно вінчав закоханих. За це його ніби-то заточили у в'язницю і присудили до страти. Напередодні він закохався у дівчину і написав їй листа із зізнанням – валентинку. Розправу над Валентином вчинили 14 лютого. Католицька та Православна церкви цього свята не визнають. Зате народ святкує його охоче.
Бліци
- Це День для двох закоханих
- Його святкують усі, хороше свято, чому б і ні
- Вдома святкуємо, із коханим
- У мене є кохана дівчина, я хочу їй зробити подарунок - сюрприз
- Хороше свято, усі ходять, посміхаються
Побутує думка, що на День святого Валентина багато одружень. У Полтавських РАЦСах її спростовують. Чи-то понеділок – день невесільний, чи-то полтавці – народ не дуже романтичний, бо одружень цього дня не реєструють, зате – аж два розлучення.