Усі військові комісаріати області почали приписку юнаків 1994 року народження. Загалом цієї весною планується призвати до лав Збройних Сил України на 25 чоловік менше, аніж восени. Хоча й при цьому Полтавська область залишається однією з найкращих і за результатами призову, і за якісним підбором новобранців.
Вадим Лукай у лавах Української Армії служив нещодавно. Після неї, говорить, враження залишились неоднозначні.
Вадим Лукай, служив в Українській Армії:
"По службі мені сподобалося, дещо для себе зрозумів і так, і по життю. А по забезпеченню армії треба Уряду довго працювати і владі вкладати ресурси".
А от Микола Скиба, який проходив військову службу з 1975 по 1977 роки, пишається тим, що служити довелося в Радянській Армії. Чоловік вважає: тоді армія була дійсно дієвою, а служба – корисною. Відповідне, впевнений Микола Скиба, було і відношення до служби.
Микола Скиба, служив у Радянській Армії:
"Армія загартувала, допомогла змужніти. Тоді було за честь служити в армії. Тоді вважалось, якщо ти не хочеш іти в армію, то ти хворий".
У молодих людией призовного віку думки про армію розділяються: дехто вважає її школою життя, а дехто впевнений: в армії робити нічого.
Бліци
- На жаль, батьки проти, щоб я служив
- Вважаю, що відслужити в армії - це школа для чоловіка
- Армія не та, фінансування, напевно, мало, та і перспектив після армії менше, аніж після інституту
- Зовсім немає, я думаю, армія псує людей
У Полтавському обласному військовому комісаріаті розповідають: намітилася чітка тенденція до зростання бажаючих служити в армії. Так, говорить начальник відділу обліково-призовної роботи Полтавського обласного військового комісаріату Андрій Ткаченко, набагато більше хлопців після завершення вищих учбових навчальних закладів бажає йти в армію саме заради перспектив. Під час осіннього призову до лав Збройних Сил призвали 945 осіб, у 2011 році, продовжує військовий, під час весняного призову планується до лав армії залучити до 920 чоловік.
Андрій Ткаченко, нач. відділу обліково-призовної роботи Полтавського обласного військового комісаріату, підполковник:
"Збройні Сили України призиваються 750 чоловік, внутрішні війська МВС - 120 чоловік, на державну спеціальну службу - 40 чоловік. Це в кількості 910 чоловік, і ще 10 чоловік - це резерв Генерального Штабу".
Військовий продовжує: призовники Полтавщини завжди високо цінувалися в Українській Армії, адже наша область входить в число тих, що формують президентський полк, роту почесної варти та 101 окрему бригаду. А це – велика честь.
Втім, додає підполковник, є молоді люди, які ухиляються від служби в армії. Цим хлопцям, продовжує він, загрожує покарання: 1-е попередження – штраф у розмірі від 17 до 50-ти гривень, друге – від 50-ти до 90-та гривень. А тим, хто не з'явився на відправку на збірний пункт, загрожує карна справа.
У полтавців, які своє відслужили, необхідність армії ставлять під сумнів.
Вадим Лукай, служив в Українській армії:
"Якщо немає далі чим зайнятися, немає перспективної роботи, яка до душі, то, я вважаю, що можна піти на службу, а якщо є чим зайнятися, то можна залишитися на «цивілці»".
Підтримує Вадима Лукая і Микола Скиба. Він вважає: аби дійсно молоді хлопці хотіли зараз йти в армію, необхідно зробити її дієздатною.
Микола Скиба, служив у Радянській Армії:
"Треба йти в армію, коли армія народна, державна. Щоб відповідала вимогам сьогодення, щоб була така, якою пишаєшся. Такою, яка була у Радянському Союзі".