А деякі з них, ціну на які намагається контролювати держава, взагалі зникають з прилавків. Так сталося із гречаною крупою, а наразі в Україні розпочався ажіотаж на борошно. Наскільки побоювання громадян обґрунтовані, – у сюжеті Руслана Гунька.
Ажіотаж навколо подорожчання продуктів харчування, говорять полтавські продавці, в основному роздувають засоби масової інформації. Не дивлячись на те, що начеб-то борошна як на ринку, так і на складах вистачає, звідкись, дивуються на ринку, береться інформація про те, що цей продукт в дефіциті. І хоча на камеру продавці говорити про це відмовляються, можна впевнитись: борошно наразі – в асортименті за ціною від 4 гривень за кілограм. Не відчувають ажіотажу навколо нього і пересічні полтавці.
Бліци
- Поки що немає, але вчора по телебаченню показували, навпаки, вони підіймають ажіотаж, все від них. Борошно продається вільно
- Багато його є
- Люди перепродають його, а не беруть собі
- Ні, не відчувається
- Поки немає, борошна вистачає
Підтверджує надуманість ажіотажу навколо борошна і голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України:
"В цьому місяці починається інтервенція, з аграрного фонду буде йти борошно, оголошена ціна для хлібопекарських виробників 2400-2500 гривень за тону борошна. Борошно буде направлено тільки на соціальні сорти хліба".
Тобто, продовжує Володимир Оніщенко, проблем не буде як з хлібом, так і з борошном.
Інша ситуація – з гречаною крупою, дефіцит якої дійсно відчувається, але це можна пояснити, розповідає посадовець, природніми чинниками.
Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України:
"Перше, я уже не перший раз казав, якщо конкретно брати Полтавську область, це неурожай минулого року, ми знаємо, яке було літо. І головне питання: відсутність виробничих потужностей в межах Полтавщини, де виробляється крупа гречана".
Наразі Уряд приймає ряд рішень для стабілізації та зниження ціни на гречану крупу, додає Володимир Оніщенко.
Як говорять пересічні покупці: не дивлячись на намагання влади, ситуація з гречкою не змінилася. А велика кількість продавців просто ховають її, аби не продавати за ціною, нижче закупівельної.
Бліци
- Гречка як була по 17-18, так і залишилась
- Дорого дуже
- Ну, герчки взагалі немає
- Гречки просто нема
- Не знаю за гречку, не знаю
Самі ж продавці, коли бачать камеру, впевнено говорять: гречаної крупи немає, а якщо підходиш, як покупець, в деяких випадках гречка дивним чином з'являється – парадокс.