На колегії, що відбулася в Управлінні внутрішніх справ Полтавщини 18 лютого, правоохоронці підбили підсумки роботи за січень 2011 року. На початку наради генерал-майор міліції Олександр Рудяк представив начальникам структурних підрозділів апарату і міськрайорганів області керівників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю обласного апарату; Управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС; а також виконувача обов’язків начальника Великобагачанського районного відділу, призначених наказом Міністра внутрішніх справ України.
Відповідно до наказу МВС України, службу протидії економічній злочинності на Полтавщині очолив майор міліції Дмитро Пасєка, посаду керівника Управління ГІРФО – Сергій Шостак, а функції керівника Великобагачанської міліції покладено на підполковника міліції Володимира Задоркіна.
На підсумковій Колегії очільник міліцейського Главку зосередив увагу присутніх керівників служб і райорганів на вирішенні службових завдань, визначених Міністром, та оприлюднив фактичні результати роботи регіональних підрозділів органів внутрішніх справ за минулий місяць.
Головний міліціонер Полтавщини акцентував увагу присутніх на зменшенні динаміки окремих тяжких та особливо тяжких злочинів, скоєних на території області. Зокрема Олександр Рудяк наголосив, що на даний час спостерігається зменшення кількості вбивств на 12,5%, на 64% знизився показник тяжких тілесних ушкоджень, на 14% – розбійних нападів, майже на 60 % – кількість квартирних крадіжок і майже у два рази поменшав відсоток грабежів. Однак на тлі позитивних тенденцій правоохоронці відмічають зростання кількості задокументованих фактів шахрайств (більше ніж на 70 %) та наркозлочинів (на 5,3%).
Про активізацію роботи у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів свідчать суттєві напрацювання органів внутрішніх справ у вказаному напрямку. Так за інформацією виконувача обов’язків начальника штабу УМВС Руслана Рославлєва, протягом січня 2011 року задокументовано 220 наркозлочинів, викрито 2 організовані злочинні групи наркоділків та ліквідовано 11 нарколабораторій. З незаконного обігу тільки за минулий місяць вилучено більше 16 кг наркотичних засобів.
У структурі економічної злочинності майже на 60 % зріс показник злочинів викритих у бюджетній сфері, у сфері службової діяльності задокументовано 67 злочинів, з них 19 фактів хабарництва.
Також на Колегії розглядалось питання щодо забезпечення належного рівня безпеки дорожнього руху на території області. У своїй доповіді Олександр Штепа, начальник Управління Державтоінспекції Полтавщини, звернув увагу на те, що на даний на озброєнні підрозділів автоінспекції є 4 прилади «TruCAM» для вимірювання та фіксації швидкості руху транспорту і 26 сучасних газоаналізаторів «ALKOTEST», з допомогою яких оперативно можна визначити стан алкогольного сп’яніння учасників дорожнього руху. Також керівник Управління ДАІ повідомив, що рішенням Кабміну № 100 від 31 січня 2011 року зі списку документів, необхідних для пред’явлення при проходженні державного технічного огляду транспортних засобів, вилучено медичну довідку про стан здоров’я водія.
Окрім того, за повідомленням Олександра Штепи, 17 лютого Верховна Рада України ухвалила зміни до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплат страхового відшкодування. Законодавчі зміни спрощують процедуру оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди, в якій відсутні постраждалі чи загиблі, а наявні лише технічні пошкодження транспортних засобів. Утриматися від виклику Державтоінспекції можливо за умови: по-перше, якщо водій застрахував свою цивільно-правову відповідальність, по-друге, учасники ДТП скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю подію відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Після виконання вищезгаданих вимог, учасники ДТП зобов’язані не пізніше трьох робочих днів від дня аварії звернутися із заявою про дорожньо-транспортну пригоду до страховика, повідомивши інформацію про місцезнаходження автомобіля та пошкодженого майна, а також контактний телефон та адресу. У таких випадках працівників ДАІ на місце ДТП не викликають.
Олександр Іванович також повідомив, що в Управлінні Державтоінспекції України в Полтавській області уже діє додаткова система інформування про неправомірні дії працівників ДАІ та інших ситуацій в режимі SМS–повідомлень на мобільний телефон 0503460410. Слід відзначити, що зміст SМS–повідомлень архівується на захищеному від стороннього втручання електронному носії та систематично перевіряється керівником підрозділу.
Олександр Штепа окремо зауважив, що при Департаменті ДАІ поновлено роботу спецпідрозділу Державтоінспекції МВС, який за аналогією підрозділу «Кобра», здійснюватиме профілактичне відпрацювання областей України з урахуванням криміногенної обстановки.
Із доповіддю на нараді виступали ряд керівників галузевих служб УМВС, які за напрямами роботи довели до присутніх результати діяльності підрозділів області, визначили пріоритети на майбутнє, вказали на недоліки в роботі окремих керівників міськрайорганів та механізм їх усунення.
Підбиваючи підсумки роботи наради, керівник міліції Полтавщини Олександр Рудяк зробив акцент на повному обліку злочинів і звернень громадян, на протидії корупції і хабарництву. Окремо Олександр Вікторович зупинився на профілактичному спектрі роботи регіональної міліції, а також наголосив на суворому дотриманні дисципліни і законності під час виконання службових обов’язків та ввічливому ставленні до громадян.