У виставковій залі Міського будинку культури пройшла вже традиційна, щорічна виставка-презентація «Освіта-2011». Тут – фактично всі відповіді на питання про виші та профтехучилища для допитливих абітурієнтів. Одразу після відкриття виставки відбулося і засідання «круглого столу», на якому фахівці дискутували стосовно проблем на ринку праці та невідповідністю між попитом й пропозицією.
Гучно, мультимедійно й інформативно. В такому дусі пройшла виставка-презентація «Освіта – 2011». У виставковій залі Міського будинку культури – допитливі абітурієнти. Для них – інформаційні стенди про більш ніж 30 навчальних закладів міст Полтави та Харкова.
Світлана Порохня, начальник управління освіти Полтавського МВК:
"Профорієнтаційною роботою ми займаємося не лише тут. Ми вводимо дітей у професії ще зі школи, більше розповідаємо про переваги, що потрібно знати".
Інформаційні стенди і відповіді на запитання. Представникам виробничих професій в цьому випадку – простіше. Те, чому навчають у виші – демонструють наочно – зачіски, манікюр. Самі ж майбутні абітурієнти тут з кількох причин.
Бліци
- Ось взяла буклети, буду із всього цього обирати
- Дізнався про те, які екзамени потрібно здавати, скільки навчатися
Кожен відвідувач виставки-презентації (а їх цьогоріч нарахували близько 3-х тисяч) отримав довідник «Освіта-2011». Втім, зазначають представники вишів, питання майбутніх студентів із року в рік – традиційні.
Оксана Делія, керівник центру профорієнтаційної роботи ПУЕТ:
"Майбутні абітурієнти цікавляться самим навчанням, чи є гуртожиток, майбутнім працевлаштуванням".
Доки абітурієнти роздивлялись інформаційні стенди і бажаючі проходили тестування із профорієнтації, керівники підприємств, установ і організацій, керівництво вишів міста і центру зайнятості дискутували із приводу стану ринку праці. Наразі, зазначалось на зібранні, є невідповідність між попитом і пропозицією. Полтава наразі найбільше потребує робітничих професій, найменше нині слюсарів. Поруч із цим – менеджерам і бухгалтерам знайти собі роботу вкрай важко.