Верховна Рада України планує у 2011 році оголосити амністію. Під неї мають підпасти незахищені і соціально вразливі категорії засуджених, зокрема, неповнолітні, вагітні, люди похилого віку, інваліди. За законопроект в першому читанні проголосували 311 народних обранців із 405 присутніх у залі. У Полтавському відділенні департаменту покарань до виходу офіційного документу не готові коментувати конкретної кількості засуджених, які підпадують під амністію. Втім, із досвіду зазначають: перед амністією засуджений має пройти певну процедуру. Яку саме – дізнайтесь із наступного матеріалу.
За полтавськими гратами, розповідає начальник Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області Микола Ісаєв, наразі перебуває 5800 чоловік. Тут – все за колючим дротом і під контролем. Частина засуджених наразі перебуває в очікуванні амністії, яку востаннє на Україні проводили у 2008 році. Тоді було звільнено 3 тисячі чоловік.
Микола Ісаєв, начальник управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області:
"До того, як людина потрапить під амністію, вона має оволодіти певною професією. Тому нас у всіх закладах утримання є навчальні класи, де засуджені отримують повну середню освіту і профтехучилища".
За минулий рік, продовжує Микола Ісаєв, середню освіту здобуло близько 900 чоловік. На додачу тут опановують близько 20-ти робітничих професій: швачки, електрогазозварника, слюсаря, штукатура – все за дипломом єдиного зразка. Перед проголошенням амністії із засудженим проводиться комплексна робота. За півроку адміністрація установи вирішує питання працевлаштування (минулоріч із звільнених працевлаштовано майже 90%), втсановлюються соціальні зв'язки засудженого, перевіряється, чи є у нього прописка, вирішується питання паспортизації, оскільки у більшості затриманих немає паспортів. Доки законопроект про амністію ще знаходиться на розгляді у народних обранців, коментувати у департаменті статистику та кількість засуджених, що під неї підпадують, відмовляються.
Микола Ісаєв, начальник управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області:
"Із досвіду можу сказати, що під амністію підпадають ті, хто перебував у місці позбавлення волі більше половини терміну, жінки, які мають малолітніх дітей, інваліди, ліквідатори аварії на ЧАЕС".
Не підпадають під категорію амністії, продовжує Микола Ісаєв, ті, хто вчинив тяжкі злочини (вбивства, грабежі), хто неодноразово був засуджений і той, хто порушує режим утримання у місці позбавлення волі.