В Полтавській області спостерігається значний зріст пожеж з причини порушення правил експлуатації пічного чи газового опалення. Але основною причиною виникнення пожежі у житловому секторі залишається паління людей у ліжку, часто перебуваючи в нетверезому стані. З початку року на Полтавщині виникло більше 150 пожеж. Із них майже 90 відсотків пожеж виникло у житловому секторі.
Тож рятувальники спільно із працівниками управління праці та соціального захисту населення та міліцією здійснювали обходи житлового сектору, аби вплинути на свідомість громадян та попередити їх про суворе дотримання правил пожежної безпеки.
«Ми проводили рейд по житловому сектору згідно наданих нам списків управлінням житлово-комунального господарства. - Говорить начальник сектору активних і пасивних засобів протипожежного захисту Управління МНС України в Полтавській області Ігор Рудченко. - У списки потрапили будинки у яких мешканці використовують пічне опалення, а також де проживають багатодітні сім’ї чи люди похилого віку. Особливу увагу ми приділяємо категорії людей, котрі ведуть аморальний спосіб життя, тобто зловживають спиртними напоями. Саме у таких помешканнях неконтрольований вогонь буває частим гостем»
Працівники державного пожежного нагляду вручали мешканцям будинків інструкції із правилами поводження в побуті та правильного використання приладів опалення. Також ними проведено роз’яснювальну роботу щодо запобіжних заходів які необхідно проводити під час опалювального періоду аби у їхньому помешканні не виникла пожежа.
Без уваги не залишилися і багатодітні сім’ї. Під час відвідування однієї із багатодітних сімей де проживають четверо дітей, п’ятирічна дівчинка Даринка із задоволенням розказала рятувальникам про ті правила пожежної безпеки яких її навчають у дитячому садочку та вдома. Вона знає, що маленьким дітям не можна вмикати електричні та газові прилади. Також дівчинка сказала, що маленьких діток без нагляду у їх родині не лишають, адже це дуже небезпечно.
Тож аби ви та ваша оселя безпечно «перезимувала» необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті.
Ні в якому разі не дозволяється:
- залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі речовини; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника;
- здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
- прокладати димоходи опалюваних печей по горючих основах.
Ці правила зовсім не складні, їх чітко знають навіть діти. Неухильне дотримання цих простих правил може зберегти ваше життя та оселю від вогню.