Вже з 15-го березня у Полтаві можуть розпочати застосовувати штрафні санкції до перевізників, які були ініціаторами підвищення вартості проїзду до двох гривень. А сам тариф стане меншим. Наразі в територіальному відділенні Антимонопольного комітету України порушили справу проти останніх. Тему продовжує Руслан Гунько.
Ініціатором подання до Полтавського тервідділення Антимонопольного комітету України вимоги розібратися в економічній обгрунтованості тарифів на проїзд в громадському транспорті став голова фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський. Він говорить: останні 10 років Полтава завжди славилася своїми найнижчими цінами на проїзд, тому рішення, яке прийняла сесія міської ради 28 січня 2011 року, для нього абсолютно незрозуміле.
Андрій Матковський, голова «Фонду Андрія Матковського «Полтавська родина»:
"Нам зовсім незрозуміла позиція нової міської влади, яка підняла ціни на проїзд до двох гривень - це космічно необгрунтовані тарифи. Саме тому ми звернулися до обласної держадміністрації, до Антимонопольного комітету. Ми вимагаємо від міської влади негайно знизити ціни на проїзд і справедливою ціною вважаємо ту, яка не буде вище 1 гривні 50 копійок".
Тим паче, продовжує Андрій Матковський, до фонду постійно звертаються люди, обурені новими тарифами. В Антимонопольному комітеті погоджуються: ціна в 2 гривні за проїзд – економічно необгрунтована. Тим більше, говорить голова Полтавського тервідділення Володимир Оніщенко, вже є певні висновки про поведінку перевізників, і 28 лютого порушено справу про її узгоджений характер.
Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ:
"Із тих документів, які ми дослідили, ми чітко бачимо узгоджену поведінку суб'єктів господарювання при формуванні тарифу - цей факт є. По тих документах, які подавалися в міськвиконком, дві гривні економічного обгрунтування ставити суб'єкти господарювання права не мали".
Тому після остаточного рішення, яке буде прийняте 15 березня, комітет, додає посадовець, скоріш за все, вимагатиме зниження ціни на проїзд. Що ж до міської влади, яка й встановила новий тариф, Володимир Оніщенко говорить: якщо знайдуть порушення, покарання чекає і на посадовців.
Полтавці на зниження тарифів чекають з нетерпінням. Кажуть: при нинішніх заробітних платах, які не підвищуються, та постійному зростанні цін на продукти харчування 2 гривні – непідйомна ціна за проїзд.
Бліци
- Звісно ж, не 2 гривні. Треба дешевше, хоча б 1 гривно 50, наприклад. Я думаю, 1 гривня 25 уже нехай дуже дешево, а 1 гривня 50 нормально. Дві гривні - це дуже висока ціна
- Він повинен бути адекватний мінімальній зарплатні. 900 гривень мінімалки і 2 гривні проїзд?! У два боки - це 4 гривні. Навіть візьмомо роботягу, який заробляє півтори тисячі гривень. Як він буде їздити, чи йому пішки ходити?! А якщо він працює в іншому місці?
- Якби хтось зібрався та перевірив, з чого складається ціна, і дав нам об'єктивну оцінку. Ми б змогли оцінювати, а так...
- Я думаю, повинно бути трошки нижче, ніж зараз
- Ну, 1 гривня 50 копійок, не більше
- 1 гривня 50. Більш-менш це можливо протянути фінансово. У нас маленьке місто і не такі великі відстані, щоб 2 гривні коштував проїзд, тим паче - у великому автобусі
- Ну, гривня 50, з гривині 25 на дві - я не вважаю це нормальними, обгрунтованими цінами
З огляду на те, що зниження тарифів на проїзд – реальна перспектива, полтавці на неї чекають з нетерпінням. А у «Фонді Андрія Матковського «Полтавська родина» запевняють: зроблять усе можливе, аби ціна на проїзд не перевищувала півтори гривні.