Під час проведення спільного рейду по відпрацюванню пасажироперевізників у місті Полтава комісія у складі представників різних відомств Полтавської області 1 березня поточного року, близько 11.00 години, на вулиці Зінківській, поблизу приміської автостанції №3, для перевірки дотримання законодавчих актів пасажироперевезень зупинила автобус «Мерседес-Бенс – 312», державний номерний знак ВІ 1664 АА (власник громадянин Підгорний С.В.) під керуванням Євгенія Фролкова.
До складу комісії входили Геннадій Прокопенко, помічник Полтавського транспортного прокурора, юрист ІІ класу, Євгеній Кроленко, провідний спеціаліст відділу державного контролю територіального відділення в Полтавській області Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, а також державтоінспектори ВДАІ м. Полтави Олександр Башлій та Віктор Дудник.
Під час перевірки зазначеного транспортного засобу комісія виявила у автобусі встановлене додаткове місце для сидіння пасажирів, не передбачене технічною характеристикою даного транспортного засобу, що перешкоджало евакуації пасажирів при виникненні надзвичайної ситуації.
Про виявлене порушення вимог пунктів 31.3(а) та 32.1(е) Правил дорожнього руху працівниками ДАІ, в присутності двох свідків огляду, було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Слід відзначити, що пункт статті 121 КУпАП визначається безпосередньо при розгляді адміністративної справи після з’ясування наявності чи відсутності факту повторності правопорушення.
При виявленні порушення вимог законодавства водій автобусу одразу зателефонував власнику даного транспортного засобу та викликав його на місце, куди останній прибув уже через кілька хвилин.
Після того, як правопорушення було задокументовано, водій Фролков підписав протокол про адміністративне правопорушення, проте відмовився підписати інші складені працівниками ДАІ документи, а саме: акт тимчасового вилучення талона про проходження державного технічного огляду, акт перевірки технічного стану колісного транспортного засобу, а також акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, який засвідчено підписами присутніх при огляді свідків.
Після складання усіх матеріалів на місці, державтоінспектор Олександр Башлій, маючи відповідну водійську категорію, на підставі частини 1 статті 265-2 КУпАП відігнав автобус на майданчик тимчасового затримання транспортних засобів. Слід зазначити, що Сергій Підгорний намагався завадити працівникам міліції відігнати авто на майданчик. Зокрема, власник автобусу вийняв акумулятор, щоб працівники ДАІ не могли виконати свої дії. У зв’язку з чим автоінспектори змушені були звернутися по допомогу до сторонніх осіб, які надали акумулятор.
Резюме перевізника. Приватний підприємець Підгорний С.В. неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил пасажироперевезень.
Так, ще у 2010 році даний приватний підприємець за систематичне ігнорування законодавства, що регулює здійснення перевезень пасажирів був позбавлений ліцензії. Відновив ліцензію лише після усунення усіх недоліків.
Однак, відновивши право перевезення пасажирів, ПП Підгорний продовжив практику ігнорування вимог чинного законодавства, зокрема, почав здійснювати нелегальне перевезення пасажирів за маршрутом «Полтава-Київ-Полтава», не маючи відповідного договору, оскільки термін дії договору закінчився 18.01.2011 року.
Останнє порушення було виявлене 4 лютого поточного року під час комплексної перевірки. ПП Підгорному С.В. було надано відповідний припис про виявлені недоліки, вимоги щодо їх усунення та інформування Державтоінспекції у термін до 14.02.2011. Однак зазначена особа на припис ДАІ не відреагувала та продовжила нелегально здійснювати пасажирські перевезення без передрейсового медичного огляду та перевірки технічного стану транспортних засобів, що документально зафіксовано 11 лютого цього року.
Зважаючи на систематичний характер порушень транспортної дисципліни, допущених Підгорним С.В., Державтоінспекція міста Полтави направила до відділу державного контролю територіального відділення в Полтавській області Головної державної інспекції на автомобільному транспорті лист про проведення перевірки виконання ліцензійних умов та вирішення питання щодо доцільності надання подібних послуг (позбавлення ліцензії).