Саме це є головною метою проекту «Розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми», який 10 березня погодили з владою міста. Як саме працюватиме програма – у сюжеті Руслана Гунька.
У центрі уваги проекту «Розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми» – дитина. Саме їй намагатимуться створити дружнє та максимально лояльне середовище для життя у власній сім'ї, розповідає координатор проекту у Полтаві Ольга Латиш.
Ольга Латиш, координатор проекту у Полтаві:
"Ми, вибравши певний мікрорайон, проаналізувавши послуги, які надаємо сім'ям з дітьми, навчивши соціальних працівників, будемо надавати привентивні послуги. Тобто, попереджувати кризовий стан. Проект направлений на дітей в сенсі того, щоб не допускати потрапляння дітей в інтернатні заклади".
Ольга Латиш певна: необхідно розірвати коло утворення вразливих сімей. В шістдесяти п'яти відсотках випадків у батьків, які свого часу виховувалися в інтернатних закладах, є проблема з благополучністю власної родини, говорить жінка. А в підсумку це безпосередньо відбивається й на дитині.
Проект має пілотний характер, і перші два міста, де він впроваджується, Полтава та Біла Церква (Київська область). Ольга Латиш розповідає: проект фінансується Всесвітнім дитячим фондом, а отже, з місцевого бюджету на його впровадження не буде витрачено ні копійки.
Зі сторони міської влади партнерську угоду стосовно проекту підписав міський голова Олександр Мамай.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Громадська гарна організація приїхала з Києва в Полтаву і хоче вкласти кошти в те, щоб дійсно повідомити, щоб люди знали, що існує така проблема в країні, зокрема, в Полтаві. І дійсно за свій власний кошт проводить навчання з класними керівниками, щоб вони доводили її батькам".
Головне, говорить координатор проекту в Полтаві Ольга Латиш, аби освітяни, а саме класні керівники, з усією відповідальністю поставилися до цього проекту. Адже, запевняє жінка, саме від них залежить база, успішний початок, аби в майбутньому були результати від такої співпраці.