За цей час працівники УБОЗу боролися з найрізноманітнішими проявами злочинної діяльності. Наразі ж місцева структура знаходиться у першій п'ятірці за результатами роботи працівників. Тему продовжує Руслан Гунько.
Два десятиріччя співробітники Управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Полтавські області боролися з найрізноманітнішими проявами злочинної діяльності. Втім, говорить перший заступник начальника структури Михайло Кривошей, злочинці завжди знаходяться у безперервному пошуку наживи на чесних громадянах.
Михайло Кривошей, перший заст. начальника УБОЗ УМВС України в Полтавській області:
"Раніше це були злочини загальнокримінального напряму. Ми пам'ятаємо буремні 90-ті роки, коли був рекет, різні «бригади». Зараз організована злочинність дещо деформувалася, теж структуризувалася і більше перейшла на економічне підгрунтя. Як правило, це більш економічні злочини, хоча і загальнокримінальні ми теж виявляємо".
Так останніми роками великої популярності серед злочинців набули конвертаційні центри, через які легалізували кошти. Останні становили велику небезпеку для економіки держави, а саме для бюджету, говорить Михайло Кривошей. Наразі ж, додає він, кількість таких центрів значно зменшилася, а послуги у них подорожчали – до 12%. Це, говорять УБОЗівці, – результат роботи їхніх співробітників.
Працюють фахівці і з новим для структури напрямком – кіберзлочинністю.
Михайло Кривошей, перший заст. начальника УБОЗ УМВС України в Полтавській області:
"Через інтернет в нас ми можемо придбати все, але ми людей не бачимо. Це на сьогоднішній день проблема, бо знаєте ж, що в інтернеті можна запропонувати і наркотики, і проституцію. Тому створено спецпідрозділи, не в УБОЗ він буде поки що, він буде у загальнокримінальному блоці, який займається кіберзлочинністю. Але організованими проявами в інтернеті буде займатися і УБОЗ".
Бориться Управління боротьби з організованою злочинністю і з головною проблемою нинішньої України – хабарництвом у владі. Михайло Кривошей розповідає: лише за січень-лютий 2011 року було викрито 3 факти хабарництва, два з яких – із сумами понад 10 тисяч гривень: такі гроші вимагали посадовці за вирішення земельних питань.