Стан готовності сільськогосподарських товаровиробників області до проведення комплексу весняно-польових робіт став чи не найголовнішою темою чергової наради у голови облдержадміністрації Олександра УДОВІЧЕНКА, що відбулася за участю голови обласної ради Івана МОМОТА. Важливість питання обумовила досить солідний загал учасників зібрання – переважно керівників агропромислового комплексу, державних контролюючих органів, наукових установ.
На Полтавщині під урожай 2011 року посіяно озимих на зерно 343,1 тис га, у тому числі пшениці – 314,5 тис.га. Протягом зими температура грунту на глибині залягання вузлів кущіння не знижувалася до критичної і не завдала суттєвої шкоди посівам озимих. Констатовано, що 60 відсотків озимих посівів перебувають у доброму стані, 39 відсотків – у задовільному. Однак, внаслідок морозів озимі інтенсивно втрачають нагромаджені у вузлі кущіння пластичні речовини. На більшості площ на п’ятдесят і більше відсотків пошкоджений листковий апарат. Тому загострюється необхідність ранньовесняного підживлення рослин азотними добривами.
Прогнозується посіяти ярі культури на площі майже 1,3 млн. га, що на рівні минулого року. З них ярих зернових та зернобобових культур – 639 тис. га. До речі, посівні площі гречки в області заплановано збільшити майже вдвічі. Забезпеченість насіннєвим матеріалом становить 104 відсотка, мінеральними добривами – 92 відсотка, пального накопичено 70 відсотків від потреби. У більшості господарств області завершується ремонт сільськогосподарської техніки. У даний момент на лінійці готовності майже 97 її відсотків.
Потреба в коштах для проведення весняно-польових робіт в області задовольняється за рахунок власних фінансових ресурсів господарств, комерційних та банківських кредитів. При орієнтовній вартості кампанії у 2 млрд. 400 млн. грн. дефіцит фінансування ще становить 600 млн. грн. Укладання кредитних угод триває. Олександром УДОВІЧЕНКОМ акцентовано увагу на недостатній оперативності та ефективності роботи державних програм дотування сільгосптоваровиробників регіону та дано відповідні доручення щодо інформування керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України із зазначених питань.
Також на нараді підбито підсумки зовнішньої торгівлі підприємств області за 2010 рік та перспективи її розвитку в 2011 році. Обсяг експорту товарів підприємствами області збільшився на 73,9 відсотка, а імпорту – на 101.9 відсотка. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг склало 734.5 млн. дол. США. До основних тенденцій зовнішньої торгівлі віднесено: покращення загальної структури експорту товарів (зросла питома вага продукції високого ступеня обробки), активне впровадження підприємствами області системи управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів серії ISO.
На щотижневій нараді проаналізовано стан впровадження в області єдиного страхового внеску, роботи щодо інформування Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України про діяльність місцевих органів виконавчої влади та стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території області.
Віктор КІКОТЬ. Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації