Причому, кількість безробітних в Україні за два місяці 2011 року збільшилася на 5%. Спеціалісти пояснюють таку тенденцію світовою кризою, а ще – уведенням в дію нового Податкового Кодексу. Через останній, стверджують, роботу втратило чимало підприємців. Чи все так погано у Полтаві і кого шукають наші роботодавці, дізнавався Руслан Гунько.
Знайти роботу в Україні стає дедалі складніше, запевняють пересічні полтавці. Особлива роль в цьому – нового Податкового Кодексу, який, говорять у міському центрі зайнятості, позбавив роботи велику кількість приватних підприємців.
Бліци
- Нормальну роботу, це дуже тяжко, тому що в наш час на роботу не беруть без досвіду. А як його напрацювати, якщо на роботу не беруть. В нас розвинута корупція і на роботу беруть тільки по знайомству
- Важко, звісно. Вакансій, мабуть, немає. Головне, по спеціальності і така, щоб вистачало жити у місті, якщо робота у місті, щоб жити в місті
- Звичайно, дуже важко. У нас, наприклад, 3 роки практично не платять і за останні 3 місяці ми не отримували зарплату. Нас перевели на 3-денну роботу, нема де руки докласти
- Важко зараз знайти гідну роботу, так життя побудоване. Зараз, щоб влаштуватися, треба заплатити великі кошти. Це доведено, в мене знайомих багато витрачали кошти, навіть 10 тисяч гривень, але робота непристойна
Втрата роботи завжди була великим психологічним ударом, говорить психолог психологічного центру «Дзеркало душі» Анна Богдан.
Анна Богдан, психолог психологічного центру «Дзеркало душі»:
"Втрата роботи для кожної людини є зниженням рівня життя і, звичайно ж, приносить велику психологічну травму. Ми проводимо консультації з безробітними. Ці консультації потрібні людям, які знаходяться в постійній депресії, у яких знижена активність, песимістичний настрій і погане самопочуття".
Тому для таких людей, додає Анна Богдан, у центрі пропонують відеокомп'ютерну діагностику та співбесіди, аби в майбутньому така людина знайшла нову гідну роботу.
На обліку в Полтавському міському центрі зайнятості наразі перебуває 3750 осіб, а це на 9% більше, аніж на початку цього року, говорить його директор Оксана Попова. В розрахунку на кількість вакансій, продовжує жінка, виходить, що на одне запропоноване робоче місце існує вісім зареєстрованих в центрі зайнятості шукачів роботи.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості:
"Найбільш затребуваними на сьогоднішній день у нас є електромонтери або електромеханіки. Але це не просто електромонтер-випускник якогось професійно-технічного закладу. Обов'язково це повинен бути досвід роботи в цій галузі, допуск до роботи з високовольтними приладами. Це має бути висококваліфікований спеціаліст".
Окрім того, додає Оксана Попова, існує гостра потреба в тролейбусниках, інженерах та швачках.
Активно шукають у Полтаві і працівників робітничих спеціальностей. Так завод газорозрядних ламп, говорить начальник відділу персоналу Жанна Віговська, постійно має потребу у кадрах.
Жанна Віговська, начальник відділу персоналу з-ду ГРЛ:
"Не вистачає людей робочих спеціальностей, не вистачає людей менеджерських спеціальностей. Завод виходить на нові потужності, починає виготовляти нову продукцію. Потрібні кадри і чоловіки, і жінки. Можемо працевлаштувати людей без освіти. У нас на виробництві організована виробнича освітянська база".
Тому кожна людина, продовжує Жанна Віговська, яка бажає працювати на заводі, обов'язково проходить спеціалізоване навчання.
Є велика потреба у Полтаві і в професії, яка пов'язана з нерухомістю, – ріелтор. Людина такої професії надає кваліфіковану допомогу в роз'ясненні плюсів та мінусів того чи іншого об'єкту нерухомості, а також в підборі останніх для клієнта. Так, говорить директор агентства нерухомості «Полтавська нерухомість» Ігор Лебедик, передумови для такого дефіциту серйозні. Насамперед – підвищення вимог на ринку нерухомості, які передбачають величезний багаж професійних знань.
Ігор Лебедик, директор АН «Полтавська нерухомість»:
"Жоден виш не готує спеціалістів у сфері нерухомості, на жаль. Але в таких компаніях, як наша, де є навчальні центри, люди отримують освіту, навчаючись в нас у центрі, навчаючись у Києві в Київському коледжі нерухомості, отримують необхідну кваліфікацію в сфері нерухомості".
Тим паче, спеціалісти «Полтавської нерухомості» проходять сертифікацію в Асоціації спеціалістів по нерухомості України, додає Ігор Лебедик. А найголовніша причина пошуку нових кадрів – розширення агентства, роз'яснює його директор. Тому наразі йде набір сотень нових співробітників для агентства.
Загалом же у 2011 році, за даними Міжнародної організації праці, глобальний рівень безробіття у світі складе більше 6%. В Україні ж за два з половиною місяці нинішнього року, в порівнянні з груднем 2010, безробітних побільшало на сім з половиною відсотків.