Таку допомогу правоохоронцям запропонували американські волонтери з Корпусу миру. В обмін вони попросили забезпечити їхню безпеку під час перебування на службі в Україні. Більше про Корпус миру та те, чим займаються його волонтери в нашій державі, – у наступному сюжеті.
Україна – одна з 80-ти країн світу, де розташовується спеціальний пост волонтерів Корпусу миру. Останні вже п'ятдесят років намагаються допомагати мешканцям різних держав у галузі освіти, молодіжного та громадського розвитку, захисту довкілля та розвитку інформаційних технологій. Головне, говорять самі волонтери, що до Корпусу миру американці йдуть з великим бажанням.
Крістофер Лоу, волонтер «Корпусу миру»:
"Тому що дуже цікаво жити в інших країнах: бачити нових людей, мати новий досвід".
Сергій Пашинський, відповідальний за безпеку волонтерів «Корпусу миру» в Україні:
"Це дуже почесна служба і по поверненню в Америку люди, які служили в «Корпусі миру», мають, як мінімум, моральні привілеї в суспільстві. Вони призначаються на високі посади - вони вважаються перевіреними лодьми".
В Україні волонтери з «Корпусу миру» знаходяться з червня 1992 року, додає Сергій Пашинський, а їх кількість – найбільша з усіх країн учасників програми – 400 чоловік. По приїзду в Україну кожен волонтер проходить обов'язкову двадцятитижневу підготовку, під час якої американців навчають основам української і російської мов. Сергій Пашинський каже: найнебезпечніше, що очікує на волонтерів в Україні, – величезна різниця культур. Іноді саме різниця в ментальності стає загрозою безпеки волонтерів «Корпусу миру». Чоловік додає: за роки перебування «Корпусу миру» в Україні були випадки нападу на волонтерів, їх пограбування та гвалтування. Натомість, з боку більше двох тисяч амеркианців, які перебували в нашій державі, не зафіксовано жодного випадку порушення законодавства. В Полтавській області наразі перебуває два волонтери «Корпусу миру»: Крістофер Лоу та Альві Улат, які навчають школярів та студентів англійської мови. Саме вони і запропонували полтавським правоохоронцям допомогу у вивченні англійської мови, попрохавши, натомість, захисту – у випадку необхідності.