На виконання Постанови Кабінету Міністрів України з урахуванням вимог Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів, в області розроблені та введені в дію з 01.02.2011 року нові тарифи.
В зв’язку з цим, плата за окремі послуги у порівнянні з минулими 2009-2010 роками не тільки не підвищилась а, навпаки, в деяких випадках, зменшилась.
Зокрема, організація та проведення індивідуальних обрядів шлюбу у середньому, в залежності від музичного супроводу, коштувала 183-243грн., за новими тарифами – 110-190грн.
При проведенні такого обряду Центральним відділом ДРАЦС Полтавського міського управління юстиції поза межами відділу у Галереї Мистецтв у супроводі струнного інструментального ансамблю – 635грн., з лютого цього року – 489грн.
Вартість урочистої реєстрації народження зменшилась з 73 грн. до 31 грн., проведення ювілейних весіль – відповідно з 75грн. до 37грн..
Наказом Головного управління юстиції також визначено, що консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства; витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану надаються працівниками цих відділів безоплатно кожного вівторка.
Від оплати платних послуг звільняються громадяни, щодо яких передбачені пільги, визначені п.18 частини 1 статі 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.03.1993р. № 7-93 «Про державне мито» (постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – віднесені до 1-4 категорії; інваліди Великої Вітчизняної війни; інваліди І та ІІ груп).
Роз’яснення порядку проведення державної реєстрації, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання безпосередньо при державній реєстрації актів цивільного стану та розгляді поданої заявником заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюється працівниками відділу ДРАЦС безоплатно.
Крім того, Сімейний кодекс України (стаття 29) зобов’язує орган державної реєстрації актів цивільного стану ознайомити наречених, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, з їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховання перешкод до реєстрації шлюбу. На виконання даної норми Головним управлінням юстиції була виготовлена «Пам’ятка майбутньому подружжю», з викладенням у ній основних положень законодавства України щодо відносин, які виникають зі шлюбу. Ці пам’ятки видаються усіма відділами ДРАЦС управлінь юстиції області безкоштовно кожній парі наречених при подачі заяви про реєстрацію шлюбу.
«Пам’ятка для батьків», яка також була розроблена та виготовлена Головним управлінням юстиції, роздана у пологові відділення закладів охорони здоров’я області безкоштовно для вручення кожній породіллі, з метою роз’яснення порядку та правил реєстрації новонароджених.
Надання платних послуг здійснюється на бажання та за письмовою заявою фізичної особи, працівники відділу ДРАЦС зобов’язані попередити її про вартість послуги.
Плата за такі послуги здійснюється в безготівковій формі шляхом попередньої оплати, підтвердженням якої є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку.
Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства , спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються відповідно до бюджетного законодавства .