Найпроблемнішими називають марки середньої вартості, найменш збитковими для страховиків є більш дорогі автомобілі. Полтавські спеціалісти таких списків не роблять, проте у них - свої спостереження - хто і коли потрапляє у ДТП.
«Део» та «Мітсубісі» визнані найбільш збитковими з точки зору страховиків машинами. Серед вигідних називають «Мерседес-Бенц», «Тойоту», «БМВ», «Лексус», «Фольксваген» та «Ауді». На полтавському авторинку щосуботи – море машин та стільки ж потенційних водіїв. Тут обирають, здебільшого, те, що недорого.
Бліци
- Дешеві та хороші. «Таврія», «Славута»
- Нам подобається отака чорна машина, бачите - Волга 21
- Якби хороша
- Я б взагалі нічогоне не купував - бензин дорогий
Комусь, може б, краще, і без колес. За даними полтавських страховиків, проблеми виникають у водіїв зі стажем – їх автомобілі потрапляють у ДТП частіше за машини новачків.
Ірина Щербакова, начальник департаменту страхування майна і вантажів:
"Автомобілі, володарями яких є водії зі стажем до 2 років, чомусь, який це не парадокс, рідше потрапляють у ДТП. Менше за все потрапляють у ДТП автомобілі яскравих кольорів".
У працівників ДАІ – своя статистика. Вони кажуть: із початку року у Полтаві трапилося 296 дорожньо-транспортних пригод, майже третина з них – за участю ВАЗів.
Олександр Карпов, інспектор групи профілактичної роботи ДАІ м.Полтава:
"Найбільше скоєння ДТП іде з 12 до 18 години, по віковій категорії левова частка – з 25 до 40 років, тобто, найбільше ДТП скоюють водії, які трошки розслабилися".
Є у Полтаві місця, проблемні з точки зору аварій. Їх сім: по трасі Київське Шоссе, коло на площі Зигіна і ряд перехресть: вулиць Фрунзе та Остапа Вишні, Фрунзе та Леніна, Красіна та Матвієнка, Маршала Бірюзова та Тевєлєва, Сінної та Пушкіна. Там, кажуть, треба трохи більше уваги від водіїв на будь-яких авто та будь-якої вікової категорії. Цього ж не завадило б і від пішоходів.