Останнім часом до органів прокуратури області збільшилася кількість скарг із приводу невиконання кредитними спілками договірних зобов’язань по поверненню вкладів громадянам. Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва прокуратурою у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження.
В інтересах фізичних осіб – вкладників, які підпадають під категорію осіб, визначених ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», та які звернулися з відповідними заявами, працівники органів прокуратури області вживали заходи цивільно-правового характеру до кредитних спілок щодо дострокового розірвання депозитних договорів та стягнення депозитних вкладів та відсотків по них. Зокрема, на сьогодні в інтересах громадян до КС «Лубно» пред’явлено 175 позовних заяв на загальну суму 2 млн. 21 тис. грн., з яких 167 розглянуто і задоволено на суму 1 млн. 862 тис. грн. Інші позови перебувають на розгляді.
В інтересах громадян до КС „Полтава – капітал” пред’явлено 4 позовні заяви на загальну суму 120 тис. грн., з яких 1 розглянута та задоволена на суму 8 тис. грн. Інші перебувають на розгляді.
До КС «Трійця» пред’явлено 3 позови на загальну суму 52 тис. грн., які розглянуті і задоволені.
До КС «Перше кредитне товариство» заявлено 35 позовів на суму 983 тис. грн. Розглянуто і задоволено 1 позов на суму 14 тис. грн., інші перебувають на розгляді.
По 1 позову пред’явлено до Кредитної спілки військовослужбовців та правоохоронних органів «Офіцерська спілка» (277 тис. грн.) та до КС «Добробут Полтавщини» (11 тис. 900 грн.). Вказані позови розглянуті і задоволені.
До КС «Спілка пенсіонерів України» заявлено 61 позовну заяву на загальну суму 1 млн. 172 тис. грн. Усі позови розглянуті і задоволені.
Прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Полтавської області, Нел