На підтвердження цих слів – у Полтаві індекс забрудненості повітря в 2 рази нижчий, ніж середній по державі. До того ж, є у нас і так звані умовно чисті зони. Щоправда, лише одна.
Вже більш ніж 30-ть років, як у Полтаві спеціально створена лабораторія слідкує за рівнем забрудненості повітря. Перевіряють все на 4-х стаціонарних постах 4 рази на день в ручному та автоматичному режимах.
Тетяна Базилевич, начальник лабораторії спостережень за забрудненістю атм.повітря Полтавського гідрометцентру:
"В Полтаві ми перевіряємо вміст таких елементів як пил, формальдегід. Збільшення по них ми зафіксували у 1,3 рази".
Індекс забрудненості, поснюють фахівці, складають 5 елементів: пил, формальдегід, окис вуглецу, діоксид і оксид азоту. Полтавці, переконують у лабораторії, дихають непоганим повітрям – індекс забрудненості у нас в 2 рази нижчий, ніж середній по Україні. Однак, говорять у лабораторії, радіти зарано. Взимку свій мінус дає робота котелень, навесні підвищення за рахунок того, що мешканці масово спалюють торішнє листя.
Тетяна Базилевич, начальник лабораторії спостережень за забрудненістю атм.повітря Полтавського гідрометцентру:
"Підвищення ми спостерігаємо тільки за пилом та формальдегідами - в 1,3 рази і через високі температури - застій у повітрі. Восени - це атмосферні явища, зокрема, туман".
Найбільш забрудненими вважаються вулиці із інтенсивним транспортним потоком: Маршала Біоюзова, Кагамлика, район Зигіна та Супрунівський промвузол. На щастя, говорять фахівці, ми не пасемо задніх: маємо і умовно чисту зону (Парк Перемоги). Збільшити їх кількість, певні фахівці, під силу навіть пересічним полтавцям – не порушувати діючих вимог благоустрою, долучатись до озеленення міста.