Мова не про хвойні дерева на кшалт ялинок, а про омелу, яка буквально заполонила зелені легені міста. Чим вона шкідлива, як із нею боряться фахівці і що робити мешканцям, аби омелу прибрали з їх вулиці – алгоритм дій дізнавалися наші журналісти.
Омела – це паразит, переконують екологи. Переходить із одного на інше дерево омела завдяки птахам. Вони, ласуючи ягодами паразиту, переносять його із одного дерева на інше.
Іван Авраменко, еколог:
"Потрібно видаляти, окрім самого куща омели, ще 2-3 метри гілки. Саме на стільки омела пускає своє коріння".
Якщо ж залишити крону мінімум на 30% не вдається, розповідають комунальники, які, власне, і воюють із омелою в місті, дерево просто зрізають. Цього року вирізати омелу почнують у травні.
Володимир Патока, начальник відділу технагляду з благоустрою та капітального ремонту житлового фонду управління ЖКГ Полтавського МВК:
"В першу чергу буде видалятися омела у парках та скверах міста. Мова про Корпусний та Сонячний парк".
Видаляти самотужки дерева полтавці не мають права. Все комунальники здійснюють у межах чинного законодавства. Наразі, розповідають в управлінні ЖКГ, вже складений графік на 400 аварійних дерев виключно за зверненнями громадян.
Володимир Патока, начальник відділу технагляду з благоустрою та капітального ремонту житлового фонду управління ЖКГ Полтавського МВК:
"Треба написати заяву на ім'я начальника управління ЖКГ. Потрібна саме заява, так передбачено законодавством".
Втім, це – не крапка у вирішенні цієї проблеми. Є більш дієві заходи, переконують комунальники. Як альтернативу висаджують молоденькі деревця, менш вразливі до омели. Замість тополь пропонують хвойні дерева і липу. Втім, садити їх – прерогатива виключно комунальників. Посадити санжанці власноруч (навіть поруч зі спиляним деревом) полтавці не мають права – через підземні комунікації. Молоді деревця замість вражених омелою (аварійних) висаджують з урахуванням пропозицій міського управління архітектури і дозволу інспекції з благоустрою.