Річниці діяльності виконавчої влади на Полтавщині була присвячена чергова прес-конференція голови облдержадміністрації Олександра УДОВІЧЕНКА, яка відбулася в нещодавно облаштованій великій студії ОДТРК „Лтава”. Вона викликала неабиякий інтерес і тривала майже півтори години. Крім чисельного журналістського загалу з усіх міст і районів області в залі булі присутні заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів ОДА, представники виконавчої влади в районах, майбутні журналісти з педагогічного університету.
Олександр УДОВІЧЕНКО детально й обґрунтовано проаналізував зроблене, хоча відразу застеріг: важко за рік очікувати на вагомі результати в роботі, яка розрахована на далеку перспективу, адже в регіоні накопичилося достатньо складних проблем. Новій адміністрації залишилося чимало складних питань, які потребували вирішення: спад промислового виробництва більше, ніж на 15 відсотків, заборгованість із заробітної плати, яка сягнула майже 50 млн. грн., понад 60 відсотків збитково працюючих підприємств, вилучення іноземного капіталу (близько 110 млн. дол. США) та посилення інфляційних процесів, розрегульована фінансова система. Тому в першу чергу необхідно було створити команду однодумців, задіяти увесь організаційний й інтелектуальний потенціал з тим, щоб переломити негативні тенденції. Цьому сприяли й енергійні кроки Президента України, зокрема стосовно нормалізації відносин з Російською Федерацією, що не могло не вплинути позитивно на промислове виробництво Кременчука та інших міст.
Про результати красномовно свідчили цифри: у 2010 році промисловий комплекс спрацював з приростом майже 13 відсотків (по Україні – 11 відсотків). Серед регіонів країни область посіла 9 місце за темпами нарощення промислового виробництва. За два місяці поточного року досягнуто суттєвого зростання обсягів виробництва в металургії (146 відсотків), хімічній (132 відсотки), деревообробній промисловості (135 відсотків), виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції (129 відсотків), машинобудуванні (114 відсотків). За темпами росту обсягів будівельних робіт область посіла третє місце в Україні. Завдяки системній роботі з подолання збитковості забезпечено позитивну динаміку зростання прибуткового фінансового результату: серпень – 200 млн. грн., 9 місяців – 600 млн. грн., 10 місяців – понад 800 млн., 11 місяців – 1,4 млрд. грн. А за підсумками 2010 року загальний фінансовий результат підприємств області становить майже 4 млрд. грн. прибутку, більше 65 відсотків підприємств спрацювали прибутково. Досягнута позитивна динаміка зберігається і в 2011 році.
Лідируючих позицій область досягла практично в усіх галузях агропромислового комплексу країни. Серед основних завдань в АПК Олександр УДОВІЧЕНКО виділив розвиток молочного скотарства шляхом будівництва сучасних комплексів, таких як у Шишацькому та Котелевському районах. Буде припинено й розгул посередників у заготівлі молока, який шкодить якості продукції та сприяє „накручуванню” цін.
Ефективне функціонування реального сектору економіки сприяло збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів, які зросли за 2010 рік майже на 40 відсотків та склали 13,6 млрд. грн. Позитивна динаміка надходжень податків і зборів до бюджетів збереглася і в 2011 році. За січень-лютий до бюджетів усіх рівнів надійшло 2367,6 млн. грн., що на 38,8 відсотка більше минулорічного. Вдалося забезпечити планомірне фінансування соціальних програм і бюджетних установ.
Показовим був і соціальний блок. У 2010 році середньомісячна заробітна плата зросла майже на 25 відсотків. За рівнем заробітної плати область знаходиться на 7-му місці в державі. Випереджають нас лише індустріально розвинені регіони – Донецька, Дніпропетровська, Київська, Луганська, Запорізька та Миколаївська області. Протягом звітного періоду заборгованість із заробітної плати вдалося погасити майже наполовину і на 1 березня 2011 року вона становила 26,9 млн. грн. На сьогодні 15,6 млн. грн., або 58 відсотків загальної заборгованості припадає на підприємства-банкрути.
Протягом 2010 року відновили роботу 27 дошкільних навчальних закладів. Додатково відкрито 64 групи. 100 відсотків дітей 5-ти років охоплено дошкільною освітою. Завдячуючи програмі „Шкільний автобус” практично всі учні в сільській місцевості підвозяться до місць навчання і додому. Протягом року були відкриті Центр матері і дитини у Карлівці, хірургічний корпус Котелевської центральної районної лікарні, фізкультурно-оздоровчий комплекс у Диканьці, патологоанатомічний корпус Пирятинської центральної районної лікарні, амбулаторія сімейної медицини Котелевського району.
Олександр УДОВІЧЕНКО зупинився й на проблемних питаннях. Серед них стан справ у нафтогазовому комплексі, житлово-комунальному господарстві, малокомплектні школи на селі та дільничні лікарні.
Голова облдержадміністрації відповів на кілька десятків питань, які надійшли від журналістів та користувачів Інтернету.
Підбиваючи підсумки розмови, Олександр УДОВІЧЕНКО наголосив, що непросто було взяти на себе відповідальність за проблеми, які накопичувалися роками, розуміючи, що не рухаючись в напрямку реформ досягти відчутного результату неможливо. Головним завданням влади буде робота на кінцевий результат.
Сьогодні і в області, і в районах у керівництві люди, які самодостатні, й у професійному плані багато досягли у житті, можуть фахово забезпечити ділянку роботи і думати не про крісло, а працювати на громаду, тобто не за страх, а за совість.
Віктор КІКОТЬ. Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації