Від перевищення службових обов'язків правоохоронців помирають люди – усе частіше, починаючи із 2005 року. Окрім того, деякі слідчі ізолятори та місця застосування заходів примусового характеру в області уже закрито – через неналежні умови утримання громадян. Більше знає Олена Ляшенко.
Найбільше випадків жорстокого поводження з людьми з боку правоохоронців у Кременчуці. У Полтаві проблемним називають Октябрський район – там цьогоріч уже подібне сталося. У прокуратурі реєструють: працівники органів внутрішніх справ що далі, то частіше перевищують свої службові обов'язки.
Павло Карпінський, заступник прокурора Полтавської області:
"Якщо у 2005 до органів прокуратури надійшло 92 заяви-повідомлення даної категорії, за результатами розгляду яких порушено 1 кримінальну справу, то у минулому 2010 році в органах прокуратури зареєстровано 353 заяви".
Заяви до прокуратури несуть здебільшого самі постраждалі або їх родичі, інколи звертаються із суду. Від самих правоохоронців таких заяв – відсотків 10, кажуть прокурори.
Роман Андрєєв, прокурор Полтавської області:
"Питання: скільки розкрито злочинів про катування та жорстоке поводження з людьми працівниками служби внутрішньої безпеки за останні 2 роки? Я відповім: жодного, ними проводяться тільки службові превірки де-факто, тобто, після звернення потерпілих до прокуратури".
6 міліціонерів за жорстоке поводження з людьми засудили до позбавлення волі – це дані за 2010 рік. Останнім часом прокуратура області помітила неналежні умови утримання людей у місцях застосування заходів примусового характеру та у слідчих ізоляторах. За 5 років 5 таких установ на Полтавщині закрито.