Аби визначити організацію чи установу, яка за бюджетні кошти ремонтуватиме шляхи, за Законом України необхідно провести тендер. Керівник управління ЖКГ Сергій Сінельник в інтерв'ю одному з полтавських видань повідомив: оголосили останній лише в двадцятих числах березня. Тож, коли розпочнеться ямковий та капітальний ремонт полтавських доріг, намагалися з'ясувати наші журналісти.
Вже другий місяць весни, а ремонтні роботи на дорогах Полтави ще не розпочалися. Ми запитали мешканців міста, наскільки нагальною проблемою, на їхню думку, є ремонт доріг міста.
Бліци
- В нас, в основному, центральні дороги всі в нормальному стані. Деякі в закутках міста є такі, що потребують ремонту
- Питання, на яке відповідати не треба, тому що зрозуміло, що потребують.
- Обов'язково. Там біля кондитерської фабрики взагалі ями
- Звичайно, потребують, про що ви говорите?! Це центр, а зайдіть в глибину туди чи сюди. Ну, зроблять ремонт, знову ж ямковий, а робити потрібно капітально, щоб потім не витрачати дарма гроші
- Дуже потребують. Вони в такому стані, що як дивишся на них, машини, аж жалко. І взагалі, в бюджеті, напевно ж, закладено гроші на ремонт, я думаю, але щось не видно, може чекають тепла?!
Та ремонтувати автошляхи міста досі не розпочали. Більше того, аби розпочати роботи, необхідно оголосити тендер, говорить екс-перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства міста Андрій Лямін. Саме такої процедури, відповідно до законодавства України, має притримуватися міська влада у визначенні виконавця робіт, додає чоловік.
Андрій Лямін, екс-перший заступник начальника управління ЖКГ Полтавського МВК:
"Кожного року міською владою після прийняття бюджету, буквально на наступний день, подавалося оголошення в «Вісник Державних закупівель» - це міжнародне видання. Проводиться тендер, в якому беруть учатсь всі бажаючі, не тільки з міста Полтава, з України, але й інших держав. Визначають переможця та заключають договір".
Андрій Лямін з власного досвіду проведення відповідних тендерів розповідає: з моменту оголошення тендеру до початку перших ремонтних робіт його переможцем пройде, як мінімум, два місяці. Для того, аби ремонтувати дороги розпочали вже зараз, продовжує Андрій Лямін, необхідно було оголошувати тендер ще в січні.
В інтерв'ю ж інтернет-виданню «Полтавщина» новий керівник управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельник розповів: міжнародний тендер на відповідні роботи було оголошено у двадцятих числах березня і опубліковали його у «Віснику Державних закупівель». А з дня публікації упродовж 30-ти календарних днів приймаються тендерні пропозиції. Знайти ж об'яву про оголошення тендеру міською владою на офіційному сайті «Вісника Державних закупівель» нам так і не вдалося.
Думка ж полтавців розділилася: деяким полтавцям все-одно, хто ремонтуватиме дороги, аби результат був, а дехто категорично тільки за полтавських ремонтників.
Бліци
- Мені все рівно, аби добре їздити було
- Звичайно, це повинні робити люди, які мешкають в цьому місті, знають всі проблеми, де закріпити
- Принципової різниці немає, але краще, аби робили полтавці - це робочі місця
- Немає, аби нормально зробили/
У свою чергу міська влада ще 31 березня пообіцяла розпочати ремонт - незабаром, днями.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Ремонт доріг буде проводити шляхово-ремонтне управління міста Полтава - це ШРБУ. Наш завод відремонтований, на сьогоднішній день завезено більше, ніж 3000 тон гранвідсіву, закуплено повністю бітум. Тобто, ми готові розпочати ремонт доріг хоч завтра, але ми чекаємо. Нам потрібно ще 3-4 дні, щоб підвищилася температура".
Дивують такі слова юриста Віталія Нікіпєлова. Він розповідає: аби дійсно ШРБУ почало робити ремонт доріг, цій установі ще необхідно виграти тендер.
Віталій Нікіпєлов, юрист:
"До проведення тендеру, до встановлення його результату неможливо говорити, яка організація, підприємство чи установа одержить перемогу. Оскільки ще не відомо, які будуть зроблені пропозиції. Тобто, до розкриття тендерних пропозицій тендерний комітет не знає, хто буде учасником, які будуть пропозиції і тому визначення переможця до закінчення тендеру неможливо".
З юридичної точки зору, підкреслює юрист Віталій Нікіпєлов, твердження міського голови про те, що саме ШРБУ виконуватиме роботи, не відповідає порядку, передбаченому Законом України «Про здійснення Державних закупівель».
Що ж до самого Шляхового ремонтно-будівельного управління, його готовність приступити до ремонту, якщо б була така необхідність, у телефонному режимі прокоментував головний інженер Микола Пилипенко.
Микола Пилипенко, головний інженер Полтавського ШРБУ:
"Якщо виграємо тендер, це раз, але ще не повністю ми готові. В принципі можемо так потроху приступити, але на повну потужність ми не можемо розпочати. Щоб пустити на повну потужність, нам треба вирішити деякі питання по котельній, а так, в принципі, ми готові".
Тож, склавши все докупи, можна точно сказати: якщо прийом тендерних пропозицій ще триває, ремонт доріг за найкращих перспектив розпочнеться не раніше початку травня. У прес-службі міської ради на наше прохання прокоментувати ситуацію з тендером дали наступну інформацію: міська влада веде підготовчі роботи, наприклад, прибирання під бортами, щоб найближчим часом розпочати ремонт полтавських доріг, чекають лише кілька днів, щоб настали відповідні погодні умови.
Час йде, а дороги Полтави продовжують перебувати у непридатному для експлуатації стані. Та й відповіді на питання - коли ж полтавські автошляхи все-таки почнуть ремонтувати - досі немає.