Використання злочинних схем ухилення від сплати податків завдає значних збитків державі - адже щороку бюджет недоотримує значні обсяги коштів, які осідають у кишенях "винахідливих" громадян. Тому протидія такому ганебному явищу, як "конвертаційні центри" - під постійним контролем податківців Полтавщини.
В рамках проведення операції "Бюджет" працівниками податкової міліції області протягом минулого року було викрито 6 "конвертаційних центрів" та припинено діяльність 28 суб'єктів господарювання з ознаками "фіктивності", що входили до "конвертаційних центрів". Як повідомив перший заступник голови - начальник УПМ ДПА у Полтавській області Олег Дігтярь, в результаті вжитих заходів на рахунках зазначених підприємств заблоковано 745,3 тис.грн., вилучено готівкових коштів в сумі майже 900 тис.грн., а також накладено арешт на товарно - матеріальні цінності на суму близько 1,6 млн. гривень.
Однією з найрезонансніших минулорічних справ стало викриття так званого "бюро добрих конвертаційних послуг", створеного на базі одного з комерційних банків. Оперативники встановили, що керівник зазначеної фінансової установи зі своїм поплічником створили на теренах регіону ряд підприємств з ознаками фіктивності, рахунки яких використовувались для незаконного конвертування безготівкових коштів у готівку. Діяльність "бюро" тривала протягом двох років. Попереднім слідством встановлено, що "бізнесмени" встигли проконвертувати щонайменше 51 мільйон гривень, отримуючи за кожну оборудку вагомі "комісійні". Відносно керівника "конвертцентру" порушена кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем, а організатор "співтовариства" облюбовує камери СІЗО.
Боротьба з нащадками "великого комбінатора" продовжується і у цьому році. Нещодавно податківцями припинено діяльність організованої злочинної групи, учасники якої займалися конвертацією безготівкових коштів у готівку та незаконно формували податковий кредит з податку на додану вартість підприємствам-вигодонабувачам Полтавської області. Директор приватного підприємства м.Полтави, переслідуючи мотиви незаконного збагачення, з числа своїх знайомих умисно створив стійку організовану злочинну групу для скоєння злочинів у сфері оподаткування з використанням фіктивних суб'єктів господарської діяльності.
Кожному з учасників злочинної групи організатором було відведено спеціальні функції - від створення "фіктивних" підприємств до зняття з банківських рахунків грошових коштів. Наразі діяльність цього злочинного угрупування припинена, відносно його членів порушено ряд кримінальних справ, а для організатора та активних учасників ОЗГ обрано запобіжний захід - утримання під вартою. Крім цього, до кримінальної відповідальності притягуються службові особи підприємств, які скористалися послугами "конвертаційного центру".
Про відповідальність за скоєння злочинів перед державою нагадувати зайво. За виявленими фактами умисного ухилення від сплати податків протягом минулого року порушено 9 кримінальних справ та 2 справи - нинішнього року - така статистика діяльності УПМ ДПА у Полтавській області по боротьбі з "конвертаційними центрами".
Управління масово - роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Полтавській області