24 Листопада,
03:59

Олена Адамович: "Розумна цінова політика як каталізатор споживчого ринку"

19 Квітня 2011 15:38   697
Одним із головних пріоритетів роботи обласної державної адміністрації є формування цінової політики на споживчому ринку, яка б з одного боку, стимулювала розвиток споживчого ринку, створювала нормальні умови розвитку суб’єктів підприємницької діяльності, а з іншого – забезпечувала наявність широкого асортименту високоякісних продуктів харчування за доступними цінами.

Упродовж першого кварталу споживчі ціни в області зросли на 3 відсотка. Відбулося зростання цін у сфері транспорту, житлово-комунальній сфері та на продукти харчування, які сьогодні у споживчому кошику займають біля 60 відсотків.

З початку року в області з продуктів харчування подорожчали крупи, олія, борошно, макаронні виробів, молокопродукція, овочі  та хлібобулочні вироби.

Поряд з цим залишалися без змін ціни на хліб з борошна вищого ґатунку, а також знизилися ціни на яйця та м'ясо птиці.

Облдержадміністрація, маючи певні повноваження, обмежила прибутковість виробництва хліба, запровадила встановлення оптово-відпускної ціни на крупу гречану та знизила торговельну націнку в роздрібній мережі на хліб з 15 до 10 відсотків, а на олію – до 7 відсотків.

Що стосується олії, то на сьогодні на рівні держави укладено угоди з основними виробниками олії, згідно яких постачання цього продукту у роздрібну мережу буде здійснювати виробник самостійно, що дозволить зменшити цінове навантаження та досягти у кінцевому результаті зниження цін на олію.

Останнім часом головною причиною подорожчання овочів була значна кількість посередників на шляху просування продукції до кінцевого споживача. За допомогою контролюючих органів в області забезпечено систематичний контроль за кількістю посередників та дотримання ними встановленого рівня оптової надбавки.

Також облдержадміністрація звернулась до власників мережевої торгівлі, з проханням стримувати ціни на таку продукцію. Більшість керівників торговельних мереж – «Еко», «АТБ», «Сільпо», з розумінням поставились до цієї проблеми. У результаті на полицях з’явилася продукція місцевого виробництва, яка дешевша, ніж імпортована. За домовленістю влади з основними торговельними мережами  вдалося знизити і торговельну націнку на овочі.

Обласна державна адміністрація застосовує всі важелі впливу, надані їй державою, для утримання цін на відносно стабільному рівні. Саме з такою метою при облдержадміністрації створено Координаційний штаб оперативного реагування щодо стабілізації цінової ситуації. До його роботи залучено як контролюючі, так і правоохоронні органи.

На засіданнях штабу основна увага приділяється недопущенню зростання цін на продукти харчування щоденного вжитку – хліб, молоко, борошно, олію.

Саме за дорученнями, даними на засіданні Координаційного штабу, для незахищених верств населення створено соціальні магазини, а в окремих торговельних підприємствах – соціальні куточки та полиці, де ціни майже на рівні виробників та на 10 – 15 відсотків нижчі, ніж у звичайній торговельній мережі. У місті Полтаві пішли назустріч споживачам, створивши соціальні куточки, – мережа магазинів ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «Еко» та ТОВ «Фудмережа». Така форма торгівлі здобула неабияку популярність серед населення і в інших містах та районах області.

Державною інспекцією з контролю за цінами в області здійснюються заходи щодо усунення проявів завищення торгівельних націнок, та дотримання вимог чинного законодавства щодо заповнення суб’єктами господарювання декларацій на супровід товару, що також убезпечить споживача від надмірно високих цін.

З метою забезпечення населення продуктами харчування за доступними цінами, стабілізації функціонування продовольчого ринку, недопущення необґрунтованого зростання цін на продовольство, обласною виконавчою владою запроваджено проведення регулярних ярмарків із продажу сільськогосподарської продукції, де особисті селянські та фермерські господарства пропонують продукцію за цінами, нижчими за ринкові на 10-20 відсотків.

На стаціонарних ринках області перевага надається місцевим сільгоспвиробникам, для них створені додаткові торгові місця, встановлено пільгову оплату за надання торгового місця. Це дозволило уникнути стихійної торгівлі продуктами харчування в непристосованих місцях, без дотримання санітарних вимог.

Враховуючи, що велика кількість сільськогосподарської продукції реалізується на стаціонарних ринках з продажу продовольчих товарів, облдержадміністрація звернулася до органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання з проханням утримуватись від підвищення плати за торгове місце на ринках, щоб не провокувати чергове підвищення цін. На сьогодні, в межах наданих повноважень, облдержадміністрацією встановлена плата за утримання торгового місця на ринках міста Полтави в межах від 1,20 до 3,00 грн. за один метр квадратний. Проте на деяких ринках існує зовсім інша плата (тіньова), яка в рази перевищує плату, встановлену у відповідності до чинного законодавства.

І цю проблему необхідно першочергово вирішувати відповідним контролюючим та правоохоронним органам. Ми повинні створити такі умови на ринку продуктів харчування області, щоб і продавці, і споживачі почувалися впевнено, а ціни були стабільними.

У зв'язку зі складними погодними умовами у 2010 році порівняно з попереднім роком виробництво овочевої продукції в області зменшено на 5 відсотків.

Існуюча система валового виробництва продукції овочівництва в області останнім часом призвела до структурних диспропорцій. Зокрема, виробництво овочів перемістилося з великих сільгосппідприємств області до особистих селянських та фермерських господарств.

Основну частку валового збору овочів у 2010 році забезпечили саме ці виробники, частка сільгосппідприємств становила лише 1,2 відсотка.

У той же час селянські господарства не мають необхідної техніки і сучасних технологій вирощування овочів та належних умов для зберігання продукції овочівництва.

Крім того, відсутність маркетингового забезпечення овочівництва, а також існуюча цінова ситуація на внутрішньому овочевому ринку негативно впливають на збільшення обсягів реалізації овочевої продукції. За даними моніторингу, що проводиться Державною інспекцією з контролю за цінами, протягом грудня 2010 року – березня 2011 року зростання цін на овочі так званої „борщової групи” склало понад 25 відсотків.

Для вирішення цієї проблеми в області створюється та розбудовується  існуюча мережа оптових ринків. Поряд з цим розвиток обслуговуючої кооперації в сільській місцевості забезпечить збір у населення та подальшу реалізацію овочів, особливо в сезон (за аналогом збору молокопродукції).

На ринку молокопродукції зростання цін відбувалося через підвищення вартості енергоносіїв, внесення змін до механізму дотацій виробникам та закупівельних цін на сировину, яка подорожчала внаслідок зменшення поголів’я худоби. Це основні причини подорожчання продукції тваринництва, які не залежать від діяльності суб’єктів господарювання молокопереробної галузі.

Особливо гостро склалась ситуація на ринку гречки. Ціна на неї з початку року досягла значних розмірів.

З метою досягнення стабільності на цьому ринку проведено зустрічі з керівниками (власниками, уповноваженими особами) 23 суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку виробництва та обігу зерна гречки, на яких досягнуто згоди  щодо обсягів та цін реалізації крупи гречаної.

На ринку хліба впродовж І кварталу відбувалися незначні подорожчання продукції. З метою стабілізації ситуації на ринку хліба проведено громадські слухання в облдержадміністрації 14 квітня 2011 року, де було запропоновано встановити п’ятивідсотковий рівень рентабельності на виробництво хліба.

Таке обмеження розповсюджується лише на хліб простої рецептури, тобто в складі якого є вода, борошно, сіль та дріжджі. На сьогодні полтавські споживачі вживають хліба простої рецептури найбільше.

Враховуючи, що у собівартості хліба значну питому вагу займає борошно, то вирішальний вплив на кінцеву ціну хліба має саме ціна на борошно. Для збереження цін на хліб на сталому рівні Аграрним фондом України запропоновані інтервенції борошна для випікання соціальних сортів хліба за цінами, що значно нижчі за ринкові. Завдяки цьому хлібозаводи області мають можливість не піднімати ціни на хліб простої рецептури.

Хлібопекарські підприємства області отримують сировину на виробництво хліба масового вжитку, як з державного інтервенційного фонду, так і з регіональних ресурсів.

Проблем із забезпеченням хлібопекарських підприємств сировиною, а населення – борошном, макаронними виробами, крупами та іншими продуктами харчування на Полтавщині не буде.

Завдяки вжитим заходам ситуація на основних продовольчих ринках області буде стабільною, а населення області – забезпечено продуктами харчування за доступними цінами у повному обсязі.
Заступник голови облдержадміністрації, Олена АДАМОВИЧ
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок