Мається на увазі не саме сміття, а його спалювання. Контролюючі служби вкотре нагадують: за спалювання сухої трави та листя, що часто полюбляють робити навесні особливо мешканці приватного сектору, передбачені штрафні санкції.
Потепління, стабільно плюсові температури і суха земля – гарна нагода для несумлінних полтавців порушити правила благоустрою.
Микола Могілевцев, завідуючий сектором благоустрою інспекції по контролю за благоустроєм:
"Люди, підприємства, установи та організації складають листя, сміття і не вивозять їх, а спалюють".
Як наслідок – виділення шкідливих речовин. Окрім цього, додають МНС-ники, – і реальна загроза екології і собі.
Андріан Орліковський, начальник Управління МНС України в Полтавській області:
"Люди починають палити залишки сухої трави, листя, не розуміючи того, що вони наносять шкоду екології. По-друге, вони наражають на небезпеку і свої будинки, і своє життя. В минулому році були такі випадки".
Інспекція ж додає: окрім шкоди собі і оточуючому середовищу це ще і нагода отримати штраф. Ті, кого спіймають за руку за спалюванням, мають сплатити від 340-ка до 1700 гривень.
Микола Могілевцев, завідуючий сектором благоустрою інспекції по контролю за благоустроєм:
"Інспекці нагадує, що спалювати листя, траву чи будь-яке інше сміття заборонено".
Штрафуватиме інспекція, МНС-ники на це не мають права. Єдине, за що можуть спустошити гаманці порушників, – за спалювання посівів і сільськогосподарських культур. В іншому – лише роз'яснювальна робота і надія на розуміння людей. Порозуміння із боку керівництва області вже знайшли: голова облдержаміністрації відповідне розпорядження вже підписав.
Андріан Орліковський, начальник Управління МНС України в Полтавській області:
"Прийнято рішення про створення добровільних дружин на території кожної сільської ради, щоб не тільки підрозділи пожежної охорони займались гасінням, але і місцеві органи влади".