Верховна Рада України 20 квітня на своєму засіданні більшістю голосів підтримала законопроект, який передбачає використання прапору Перемоги нарівні з державним прапором України під час урочистих заходів місцевої влади. І хоча Закон ще має підписати Президент, більшість політиків впевнена, що за цим затримки не буде.
За рішенням українського Парламенту прапор Перемоги, який майже ідентичний прапору Радянського Союзу, – червоний стяг, є обов'язковим в День Перемоги на всій території України. Його 9-го травня будуть вивішувати поряд з державним стягом, а також використовуватимуть під час усіх заходів, які проводять органи державної і місцевої влади.
Полтавські ветерани Великої Вітчизняної війни таке рішення нардепів сприймають позитивно, бо вважають, що пам'ятати і поважати історію Великої Перемоги потрібно.
Віктор Подзоров, голова Полтавської міської ради ветеранів, учасник бойвих дій ВВв:
"У нас у народу в пам'яті залишилися ті наші емблеми, наші прапори, з якими ми воювали, і з якими ми перемогли. Тому напередодні 66-ої річниці наш народ чествує їх".
Погоджуються з думкою ветеранів Великої Вітчизняної війни і представники Комуністичної Партії України. Більше того, в міському комітеті політичної сили запевнили: готові надати прапори Перемоги всім бажаючим.
Андрій Георгієвський, перший секретар Полтавського міськкому КПУ:
"Ми повинні пам'ятати свою історію, пам'ятати наших дідів, прадідів, які воювали за наше майбутнє. І 9-го травня повинно бути для них дійсно святом, а не днем розчарувань. Над кожним будинком буде висіти прапор не компартії, а прапор Перемоги".
Іншої ж думки – політичні опоненти комуністів – Всеукраїнське об'єднання «Свобода». Так, запевняють останні, міські та обласні ради західної частини країни, де присутність депутатів цієї політичної сили значна, ще раніше висловили своє категоричне «ні» червоним прапорам.
Олександр Макаренко, голова Полтавської міської організації ВО «Свобода»:
"Однозначно «Свобода» негативно відноситься до даних дій. Вивішувати червоний прапор поруч з прапором України - це неправильно - це по-перше. По-друге, 9-го травня відзначати День Перемоги недоцільно, а доцільніше відзначати День жалоби за тими, хто загинув в радянсько-німецькій війні".
Думка ж пересічних полтавців відносно необхідності використання червоного прапору в День Перемоги розділилася.
Бліци
- Наші батьки, наші діди воювали за те, щоб ми жили вільно, щоб ми дихали цим повітрям, тому, я думаю, що їм це буде приємно
- Взагалі негативно. Тому що ми вже пережили це все, навіщо нам повертатися в минуле?! Ми та молодь бажаємо жити в майбутньому і не потрібно нам згадувати все те, що було, ми бажаємо нову історію
- День Перемоги потрібно пам'ятати та вшановувати - це важливий день для всієї України, країн СНД, його не можна забувати
- У нас державний прапор України жовто-блакитний. Мешкаємо ми на Україні, тому он наш прапор
- Я, наприклад, не проти. Я жила в радянські часи, так що нічого страшного/
Серед перехожих випадково опинилися і гості з Німеччини, які також висловили свою думку стосовно присутності червоного прапору на вулицях міст України.
Бліц
- Ми з Гамбурга. Червоний прапор - це добре, прекрасно, це, напевно, історія. Так, добре
У Полтавській міській раді рішення Парламенту сприйняли нейтрально та в телефонній розмові представники прес-служби запевнили: підпише Президент Закон – будемо виконувати. Що ж до наявності прапорів, то зазначили: необхідну кількість в разі потреби знайдуть. За чий кошт їх збираються придбати, поки що теж не знають.
За неофіційною інформацією, виготовлення подібного червоного стягу коштує від 10-ти до 30-ти гривень.