23 Листопада,
06:05

Чия паска найсмачніша?

21 Квітня 2011 15:23   271
Напередодні чистого четверга, коли господині, зазвичай, остаточно визначаються, ризикнути їм з вибагливою пасхальною випічкою чи придбати вже готову продукцію від професіоналів кулінарного мистецтва, у ДП «Полтавастандартметрологія» вирішили провести вже традиційний для цієї пори конкурс-дегустацію святкової випічки «Полтавський Великдень». Подібний захід має на меті об’єктивно та неупереджено визначити, паски яких місцевих хлібопекарів не лише найсмачніші, а й відповідають усім вимогам за якісними показниками.



Як відомо, традиційна паска – це один із найурочистіших, трудомістких і дорогих видів випічки. Пекли паску лише раз на рік. Зараз вже мало хто знає, що її попередницею була просфура - простий квасний (дріжжевий) хліб, що символізував плоть Христа і торжество життя на Землі. Він не містив ніякої здоби і лишався свіжим дуже довго. А ось традиційну нині паску, колись вважали символом переходу від Старого до Нового Завіту, від «око за око» до «возлюби ближнього свого», а також процвітаючого та заможного мирського життя, тому у ній дуже багато здоби (яєць, масла, цукру), родзинок, цукатів, горіхів, цедри та прянощів.

Відповідно до православних традицій, закваску для пасхального хліба ставлять увечері в чистий четвер. Це має бути перший хліб після очищення свого дому, тіла і думок. Вважається, що для пасхального тіста необхідний повний спокій. Доки воно підніметься, неможна вмикати гучну музику, гримати дверима, посудом і, навіть, голосно говорити. В народі вважали, що правильно приготована паска зберігає свіжість весь пасхальний тиждень, а деякі і кілька тижнів після свята. Традиційна паска не допускає використання сухих дріжжів, маргарину, ароматизаторів та інших «продуктів цивілізації», проте, нині до «бабусиних» рецептів додалося й чимало вдосконалень та новітніх розробок. Паску, зазвичай, прикрашають глазуррю, маком, фарбованим пшоном чи іншими кольоровими посипками.

Довести, що вони не бояться здорової конкуренції і готові позмагатися за звання виробників найсмачніших пасок, не побоялися 8 хлібопекарних підприємств Полтавщини, які представили на суд журі 12 видів продукції, в числі якої чотири види продукції масового виробництва, знятої, як-кажуть, з конвеєра, і 8 видів «немасової» продукції, яку збираються виготовляти на замовлення маленькими партіями. Серед учасників конкурсу, як великі хлібозаводи, так і міні-цехи. Зокрема, ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», приватні підприємці Ляшко Р.В. (м. Лубни) та Котенко Н.Б. (м. Полтава) з двома видами продукції: традиційною та сирною пасками, причому, якщо у першого сир було застовано при замісі тіста, то у другого виріб повністю було виготовлено з смачної сирної маси. ТОВ «Хлібокомбінат «Кулиничівський» з двома видами продукції, ТОВ «Миргородський хлібозавод», ПП «Полтавський хлібозавод «Південний», ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна» та ПП «Хорольська мехпекарня», яке представало нову розробку - торт «Пасхальний» з бісквітним тістом.



Визначати, чиї вироби найкращі, довірили компетентним експертам на чолі з  заступником генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» Наталією Володимирівною Ткаченко. До складу дегустаційної комісії також увійшли представники Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів, обласної СЕС, кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки та торгівлі, Ради обласної асоціації «Полтавахліб».

Врахували і думку найнезалежніших учасників цього дійства – представників засобів масової інформації. Вони змогли не лише покуштувати конкурсну продукцію, а й обрати «паску журналістських симпатій». Тож, завдяки конкурсу, споживачі теж матимуть можливість озброїтися інформацією, чиїм виробам їм віддати перевагу, завітавши у передсвяткові дні до крамниць.

Кожне підприємство мало підтвердити безпечність та якість використаної сировини і готової продукції відповідними посвідченнями про якість, а також відзвітувати про походження (країну виробника) імпортних складових, як то родзинки, мак, цукати, тощо.

Цьогоріч змагання проходило у двох номінаціях: краще оформлення паски та краща паска за смаковими якостями. Кожна з яких передбачала дві категорії: вироби масового виробництва та немасового виробництва (ексклюзивні вироби та нестандартно оформлена випічка, що надійде у продаж у невеликій кількості). Найсмачніший великодній хліб визначали методом так званої дегустації «наосліп». Усі зразки закодували і дегустатори оцінювали не продукцію конкретного виробника, а зразок під певним номером.  

Отже, переможцями визнали:
-    у першій номінації серед виробів масового виробництва - ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» та ФОП Ляшко Р.В.; серед виробів немасового виробництва ПП «Хорольська мехпекарня» та ФОП Ляшко Р.В.
-    у другій номінації - серед виробів масового виробництва ФОП Котенко Н. Б. та ТОВ хлібокомбінат «Кулиничівський»; серед виробів немасового виробництва ТОВ «Миргородський хлібозавод»,ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна».
 
Призером журналістських симпатій стало ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна»

По завершенню конкурсу всі учасники отримали свідоцтва, а переможці – дипломи.

Як правило, конкурс «Полтавський Великдень» - це добра можливість для виробників не лише «себе показати», а й у інших повчитися, порівняти свою продукцію з товаром інших хлібопеків, вислухати точку зору дегустаторів і, при потребі, вдосконалити власне виробництво, внести зміни до рецептур. Отже, в кінцевому результаті у виграші залишаються усі.

Звичайно ж, долучитися до участі в конкурсі могло б значно більше підприємств нашого краю, але включитися в конкурентну боротьбу насмілилися далеко не всі. А це свідчить про те, що виробникам хлібобулочних виробів ще є над чим працювати.
ДП "Полтавастандартметрологія"
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   652
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок