2 травня 1986 року першими з Полтави на допомогу на чолі з заступником командиру батальйону ДПС капітаном міліції Григорієм Волощенко вирушили 25 працівників дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС. У період з 2 по 9 травня вони проводили евакуацію населення з 30-кілометрової зони ЧАЕС. Тоді лише з міста Прип’ять було евакуйоване близько 50 тисяч людей.
Згідно з розпорядженням МВС УРСР зведений загін УВС Полтавського облвиконкому в кількості 200 атестованих працівників і 7 службовців знаходився у службовому відряджені в районі Чорнобильської АЕС з 17 травня по 7 червня 1986 року. Командиром загону призначено заступника начальника УВС області полковника міліції М. Коваленко. В розпорядження загону було передано 4 автобуси, 10 легкових автомобілів, 37 радіостанцій. Особовий склад загону виконував завдання по охороні 90 км периметра 30-кілометрової зони ЧАЕС, а також спеціальних об’єктів в селищі міського типу Іванків. Зведений загін прийняв сектор №2 30-км зони для несення служби на довіреній території. За час перебування там наших правоохоронців особовий склад загону отримав дози радіоактивного опромінення від 3 до 10 рентген – 88 чоловік, та один – більше 10 рентген. У закріпленому за загоном секторі в період з 17 травня по 7 червня 1986 року злочинів не допущено. За вказаний час особовий склад загону виконав перевірку понад 24 тисяч одиниць автотранспорту на КП та КПП. Було попереджено спроби проникнення до зони 54 одиниць автотранспорту. Перевірено на контрольно-пропускних пунктах понад 64 тисячі осіб. Затримано було при несанкціонованій спробі проникнути до зони близько 300 чоловік. Крім того, співробітники загону брали участь у гасінні 4 пожеж. Ретельно виконували свої обов’язки всі працівники загону, але особливо відзначились: М. Нездійминога, В. Жорняк, А. Бабченко, М. Костенко, С. Христус, В. М’якота, О. Кущ, А. Хоревко, брати Михайло і Станіслав Огуї, Д. Ляховенко, О. Пустовойт, В. Плиско та інші.
Загалом, 33 тисячі правоохоронців з десяти областей України брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. З них у період з 1986 по 1991 роки - 949 правоохоронців з Полтавщини. Вони були задіяні у боротьбі з наслідками аварії на четвертому енергоблоці.