Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Борис ГАЛУШКО провів чергове засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення при облдержадміністрації, на якому розглядалося питання щодо готовності стаціонарної атракціонної техніки до сезону 2011 року.
У засіданні взяли участь члени Ради, голови Рад з питань безпечної життєдіяльності населення при міськвиконкомах, власники атракціонної техніки.
В. о. заступника начальника відділу з нагляду в енергетиці та на об’єктах котлонагляду і підйомних споруд управління Держгірпромнагляду по Полтавській області Володимир СОКУР повідомив, що протягом кількох останніх років під час експлуатації атракціонів в Україні стався ряд аварій із травмуванням відвідувачів, у тому числі й зі смертельними наслідками. Результати розслідувань нещасних випадків свідчать про низький рівень технічного стану, утримання та експлуатації атракціонів, про невиконання порядку розміщення й введення атракціонної техніки в експлуатацію.
На щастя, на Полтавщині нещасних випадків, пов’язаних з експлуатацією атракціонів, не траплялося. З метою контролю за діяльністю розважальних атракціонів у Полтавській області у квітні цього року були проведені перевірки готовності атракціонної техніки до її безпечної експлуатації у весняно-літній період 2011 року.
Під час перевірок шести підприємств, які експлуатують стаціонарні атракціони, та одного пересувного луна-парку фахівцями управління Держгірпромнагляду по Полтавській області було виявлено понад сімдесят порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема після міжсезонного зберігання не проведено періодичний технічний огляд атракціонів спеціалізованою організацією, відсутні проекти на розміщення атракціонів та їх експертиза, відсутні протоколи вимірів і випробувань електрообладнання, електромереж та захисних засобів тощо.
Але все ж таки до початку експлуатаційного сезону більшість власників атракціонів встигли усунути виявлені недоліки.
Було зазначено, що найкраще підготовлена атракціонна техніка у містах Полтаві, Кременчуці та Комсомольську. У м. Лубнах атракціони ще треба привести до ладу.
Найбільше занепокоєння в учасників засідання викликали пересувні атракціони імпортного виробництва, адже більшість аварій стається саме на них. Здебільшого такі атракціони ввозяться Україну після відпрацювання свого терміну служби в Європі. Щоб запобігти нещасним випадкам на таких атракціонах, органам місцевого самоврядування під час надання дозволів на тимчасове розміщення пересувних атракціонів на підвідомчих територіях слід негайно інформувати територіальне управління Держгірпромнагляду по Полтавській області для організації обстежень і контролю технічного стану атракціонної техніки.
Але нещасні випадки можуть траплятися не тільки на атракціонах підвищеної небезпеки, а й на інших, на перший погляд, абсолютно безпечних атракціонах: гойдалках, гірках тощо. Тому органам місцевого самоврядування необхідно взяти на облік усі дитячі майданчики та системно перевіряти їх технічний стан.