У Полтаві нарешті розпочали ремонт доріг. Щоправда, з юридичної точки зору цей початок не відповідає чинному законодавству України. Першим відрізком, де взялися відновлювати дорожнє полотно шляхом ямкового ремонту, стала ділянка проїжджої частини в районі 1-ої міської лікарні. Хто ж зрештою ремонтує полтавські дороги, дізнавався Руслан Гунько.
Якість полтавських доріг останнім часом постійно слугує за привід для обурення водіїв. Ті говорять: їх ремонтують-ремонтують, але вже за якийсь час дірок в дорожньому полотні стає все більше. Ситуацію кардинально обіцяв змінити Полтавський міський голова
Олександр Мамай. Він у своїй передвиборній програмі одним з перших пунктів зазначав: «Якісний ремонт доріг та тротуарів».
Цитата:
«Дороги та тротуари мають бути відремонтованими на Совість (особиста відповідальність мера за кожен метр дорожнього покриття)» – кінець цитати. Втім, на одній зі своїх останніх прес-конференцій Олександр Мамай передумав, і переклав відповідальність за якість доріг на депутата міської ради від «Совісті України» Володимира Хоменка.
Як ми вже повідомляли у попередніх сюжетах, за Законом України витрачання бюджетних коштів розпочинається з тендера. На ньому представники міської влади визначають кращу пропозицію від підприємств (навіть закордонних) за найбільш вигідною ціною. Завершення тендера на кращу організацію, яка буде проводити ремонт полтавських шляхів, та результат, повідомив на прес-конференції мер Олександр Мамай, відбудеться 6-го травня. Втім, ставку він і раніше робив лише на одне підприємство.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Хто запропонує кращі умови і дешеву ціну за ремонт доріг, той і виграє тендер, але я все-таки думаю, що це буде Полтавське ШРБУ".
Переможцю тендера, говорять спеціалісти, додатково також слід провести тендер – на закупівлю гранвідсіву і бітуму, які організація використовуватиме під час ремонту. Як запевнив журналістів Олександр Мамай, Полтавське ШРБУ такий тендер вже провело – місяць тому. Виходить, ще навіть не знаючи про свою майбутню перемогу у тендері, оголошеному міською владою.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Бітуму у нас завезено на весь рік, гранвідсіву, як мінімум, на 2 місяці, завод відремонтували, працівників набрали, полтавців. Деяку техніку підкупили, деяку техніку відремонтували, завод готовий на 200%. Все є, от все є повністю".
Не чекаючи 6-го травня, у місті таки почали ремонтувати дороги. Чоловік, якого ми запитали про роботи, представився працівником Полтавського ШРБУ – підприємства, яке, як і прогнозував мер, проводитиме ремонт. Втім, всупереч інформації, отриманої від міського голови, з готовністю ШРБУ, – неабиякі проблеми
Володимир Хурудей, майстер Полтавського ШРБУ:
"Для того, щоб робити хороші дороги, то катків немає хороших, вантажники потрібно щоб були, поновлювати треба техніку. Те, що зараз я бачу, то з цим – погані справи".
Що ж до законності проведення ремонтних робіт до закінчення тендеру, правознавець Віталій Нікіпєлов розповідає: якщо станеться так, що переможцем виявиться не Полтавське ШРБУ, це призведе до суттєвих порушень законодавства.
Віталій Нікіпєлов, правознавець:
"Відповідно до діючого законодавства "Про закупівлі за державні кошти" будь-які роботи можуть проводитися лише після проведення тендеру та встановлення переможця, оскільки невідомо, які пропозиції можуть надійти".
В прес-службі Полтавської міської ради коментувати процес ремонту доріг відмовилися, повідомивши, що вся офіційна інформація буде лише після завершення тендеру.