Жителі Гадяча на громадських слуханнях не дозволили Українській буровій компанії будувати в райцентрі резервуари для зберігання нафтопродуктів.- У резервуарах, де зберігаються нафтопродукти, утворюється осад, - розповідає місцевий житель, геолог за фахом 58-річний Микола Торяник. - Він радіоактивний. У підприємства немає договорів на утворення таких небезпечних відходів та їх захоронення.
Громадські слухання проходили двічі. Перші 4 квітня, другі - 12-го. На перших був присутній юрист компанії, на других гендиректор і технолог підприємства.
- Нам в області другого Чорнобиля не потрібно, - говорить Торяник. - Керівництво компанії до нас дослухалося. Погодили створення виробничої бази бурової компанії на околиці Гадяча, але без резервуарів. Вони будуть здійснювати видобуток нафти з коліс. Відразу будуть вантажити у вагони і відправляти.
Українська бурова компанія будуватиме в Гадячі виробничі цехи, адмінбудівлі, складські приміщення. Планують створити 23 робочих місця. На роботу будуть запрошувати місцевих.
Фірма видобуває конденсат з 2004 року на землях Саровської сільради. У минулому році Українська бурова компанія виділила на потреби села 37 тис. грн, до районного бюджету віддала 230 тис. грн.
Полтавщина дає 40% українського газу, 15% нафти. В основному селяни проти бурових компаній. Кажуть, через них виникають проблеми з екологією. Техніка буровиків руйнує дороги. У селах, де видобувають нафту, не можна пити воду з колодязів.