Замість виконання пунктів щодо профілактики і цифр від керівництва прокуратури – критика на адресу міліції, медиків і ... власних працівників.
В обласній прокуратурі на міжвідомчій нараді обговорили стан дотримання законодавства в напрямку протидії незаконному обігу наркотичних засобів. Картина, за словами доповідаючих, – невтішна. За офіційними даними, майже 3 тисячі мешканців області вживають наркотики.
Володимир Петров, перший заступник прокурора Полтавської області:
"Нам необхідно зауважити, що наркоманія йде в ногу з часом. Багато якої інформації розповсюджується через інтернет. Самі наркотичні засоби маскуються під певні речовини".
Останніми роками зростає наркотизація серед молоді. Є факти притягнення до кримінальної відповідальності осіб, яким не виповнилось 18-ти років, до суду направлено більше 20-ти справ відносно наркозалежних, яким немає 21 року.
На засіданні йшлося про необхідність відповідної обласної програми. Нагадали прокурори й про бездіяльність правоохоронців лінійних відділів області та причетність до наркообігу працівників галузі охорони здоров'я. Наразі спрямовані до суду кримінальні справи щодо медпрацівників 3-х районів області. Втім, прокурори не відкидають і власних недопрацювань.
Володимир Петров, перший заступник прокурора Полтавської області:
"Поза увагою прокурорського нагляду залишались окремі справи. Хоча загальна тенденція наркозлочинності зростає, прокурори по окремим районам не порушили жодної справи за даними фактами".
За результатами обговорення була прийнята постанова, якою передбачені додаткові узгоджені заходи. Їх мета – зробити боротьбу із незаконним обігом наркотичних засобів більш дієвою.