Обіцянками людей годує як інвестиційна, так і будівельна компанії. Поки керівники останніх лише розповідають людям про тимчасові труднощі та обіцяють все ж добудувати будинок, люди, які вклали гроші в омріяні метри, планують перейти до радикальних дій. Більше про це – у сюжеті Руслана Гунька.
Майже три роки інвестори вісімдесяти квартир недобудови, що по вулиці Боровиковського, 11, живуть надіями. Кажуть: ні на що вже не сподіваються, адже залишилися і без квартир, і без коштів.
Віталій Петрованчук, інвестор 2-кімнатної квартири:
"З 2007 року почалося будівництво, термін здачі мав бути 2008 рік, вересень місяць. Обіцяли дах над головою, а маємо підлогу першого поверху. На даний момент нам не повертають ні гроші, і не обіцяють нічого добудувати".
В інвестиційній компанії «Полтавабудінвест» та будівельній компанії «Цивільбуд», які займалися будівництвом, мешканцям постійно обіцяли: будинок добудують, додає Віталій Петрованчук. Навіть запропонували додатково здати по 1200-1500 гривень за квадратний метр – для добудови. Але враховуючи, що ще в 2007 році люди заплатили від трьох семиста до п'яти тисяч за квадрат, обурюється Віталій Петрованчук, такі квартири, вважають, будуть «золотими». Адже й так загальна сума вкладів людей – понад сімнадцять з половиною мільйонів гривень.
Для Надії Бивальцевої однокімнатна оселя, в яку вона інвестувала з родиною гроші, й так вже занадто дорога, говорить жінка.
Надія Бивальцева, інвестор 1-кімнатної квартири:
"Квартира в нас маленька – 40 метрів квадратних. Це був посильний для нашої родини кредит, але в даний момент кредит теж став непідйомним: кредит виріс, адже він доларовий, квартири немає".
Додатково, скаржиться жінка, родина витрачає кошти і на оренду житла.
Інвестор Валентин Гордійчук говорить: коли вкладав гроші, навіть не підозрював, що будинок на Боровиковського, 11 не добудують.
Валентин Гордійчук, інвестор 2-кімнатної квартири:
"Будували в Полтаві багато і купити квартиру було дуже важко. В принципі, в цьому будинку були ті умови, які мене влаштовували: метражі і вартість, і на той момент квартири були вільні".
На даний же момент, уточнює чоловік, квартира не побудована. Крім того, навіть охорони на недобудові немає, уточнюють інвестори, а усе що можна було – вже давно покрали.
Як розповіли ошукані люди, свого часу, ще під час виборів, нинішній мер
Олександр Мамай обіцяв допомогти вирішити ситуацію з недобудовою, однак з того моменту нічого не змінилося. Сам же міський голова в телефонному режимі повідомив, що він виконує доручення губернатора області, в якого недобудова по вулиці Боровиковського, 11 – на особистому контролі. А саме, як запевнив Олександр Мамай, керівнику будівельної компанії надано 10 днів на розроблення подальшого плану дій щодо будівництва.
В Полтавській облдержадміністрації головний архітектор Юрій Петрук нам повідомив: зараз вишукуються шляхи вирішення ситуації, що склалася.
Наразі ж проти тодішніх керівників інвестиційної та будівельної компаній обласною прокуратурою порушена кримінальна справа. У прес-службі останньої повідомили: з вересня 2010 року по березень поточного року проводилася комплексна будівельно-технічно судово-економічна експертиза фахівцями Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту. Наразі ж пред'явлено обвинувачення двом службовцям корпорації «Полтавабудінвест» у перевищенні посадових повноважень. Кримінальна справа налічує 70 томів і наразі перебуває на стадії завершення. Як уточнили у прес-службі обласної прокуратури, після ознайомлення з матеріалами справи усіх потерпілих і обвинувачених кримінальну справу буде направлено до суду.
Зв'язатися з керівниками інвестиційної та будівельної компаній нам не вдалося: телефон одного з них вимкнений, інший не бере слухавку.