Сьогодні відбулася зустріч заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександра КОВАЛЯ, начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА Віктора ЛИСАКА, голови Полтавської обласної ради профспілок Леоніда ВЕРНИГОРИ, партнерів соціальної сфери, голови обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Олександра КУВІЧКИ з профспілковим активом лікувально-профілактичних закладів області.
Учасники зібрання обговорили актуальні питання діяльності та поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, можливості систематичного підвищення кваліфікації медиків, забезпечення їх належними умовами праці, відповідність прожитковому мінімуму середньої заробітної плати у галузі, забезпеченість житлом медичних працівників, особливо тих, хто працює у сільській місцевості та ін.
Заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр КОВАЛЬ запропонував обговорювати всі нагальні питання у режимі діалогу. Він відзначив, що ситуація із соціального захисту працівників галузі охорони здоров’я складна, це пов’язано з виділенням на медичну галузь лише 3,7 відсотка від ВВП (розвинуті Європейські держави – 10-14 відсотків ВВП). Було наголошено на тому, що остання сесія обласної ради затвердила додаткове фінансування медичної галузі у розмірі 6 млн. грн. За рахунок 24 млн. грн. державних коштів у цьому році буде розпочато будівництво стаціонарного корпусу обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. Олександр КОВАЛЬ зупинився на основних напрямках реформування галузі, які спрямовані на надання доступної, якісної медичної допомоги всім мешканцям області і підкреслив, що влада Полтавської області виступає за продумані поступальні, а не радикальні дії. Було акцентовано увагу на тому, що медпрацівникам надаватимуться відпустки без збереження заробітної плати лише за їх власним бажанням, без будь-якого примусу з боку роботодавців.
Віктор ЛИСАК проаналізував реалізацію заходів, що здійснюються спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з поліпшення умов праці медиків, забезпечення сучасним обладнанням закладів охорони здоров’я та дотримання вимог чинного законодавства з питань оплати праці, охорони праці, соціального захисту. Водночас очільник галузі підкреслив необхідність раціонального та ефективного використання виділених бюджетних коштів, утримання сільських закладів охорони здоров’я, оптимальної кадрової політики та ін.
В обговоренні питань активну участь взяли Михайло ВИНОГРАД – голова комісії з питань охорони здоров’я обласної ради, голови профспілкових організацій м. Кременчука, Миргородської центральної районної та Лубенської центральної міської комунальної лікарень.
Про позицію та плани діяльності обласної ради профспілок доповів її голова Леонід ВЕРНИГОРА.
Наприкінці зібрання медичні сестри, які очолюють профспілкові комітети медичних закладів, з нагоди Міжнародного Дня медичної сестри були нагороджені Почесними грамотами та грошовими преміями від обласного комітету профспілки медичних працівників за сумлінну працю.