У День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій на Меморіалі на місці масових розстрілів в урочищі Триби, що під Полтавою, відбулася урочиста поминальна церемонія. Квіти до пам’ятного знака поклали голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО, заступник голови обласної ради Володимир МАРЧЕНКО, міський голова Полтави Олександр МАМАЙ, очільники Полтавського району.
У заході взяли участь керівники обласних структур, правоохоронних органів, підрозділів облдержадміністрації, порад триста представників громадськості. Панахиду відслужив секретар Полтавської єпархії УПЦ протоієрей Михаіл.
Після слів священнослужителя над Меморіалом запанувала скорботна тиша. Ніхто з присутніх не смів порушити її. Багато хто прагнув знайти пояснення тому, що відбувалося десятки років тому. Навіть очевидцям важко уявити масштаби тієї трагедії, яка сталася в першій половині минулого століття. Вважається, що політичні репресії почалися з кінця двадцятих років. Але частина істориків веде відлік від їх початку. Влада репресувала українську інтелігенцію, священнослужителів, так званих "неблагонадійних". Людей позбавляли виборчих прав, "розкуркулювали", а потім просто винищували. Пізніше репресії поширилися на більш широкі верстви населення. Їх жертвами ставали навіть партійні працівники й офіцери НКВС. Підрахувати точну кількість репресованих важко. Полтавська область як адміністративна одиниця утворена з 1937-го року, багато ще фактів невідомо, і долі далеко не всіх людей вдалося з’ясувати. Однак, як стверджують автори збірника „Реабілітовані історією”, йдеться про тисячі й тисячі. Сьогодні пошукова робота в державному архіві Полтавської області продовжується, і немає жодних сумнівів, що список встановлених імен буде продовжено.
Голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО зазначив, що влада повинна роботи все, щоб подібне більше ніколи не повторилося. Не можна підняти загиблих, але ми повинні приходити на ці святі місця, щоб берегти пам'ять. Щоб історію знала молодь, прийдешні покоління, щоб будувати державу на засадах демократії, свободи, щоб держава була заможною, а люди жили щасливо, мали роботу, заробітну плату і вірили у своє майбутнє.
З огляду на те, що людський потік до цих святих місць з роками не зменшується, є підстави розраховувати, що так воно і буде.
Віктор КІКОТЬ. Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації