Продукти викладені на старих картонних коробах або на газетах прямо на тротуарі. Продавці, не соромлячись, беруть товар руками, при цьому ручаються за його якість та «екологічну» чистоту. Найчастіше, саме так виглядають стихійні ринки.
Нещодавно працівники відділу ветеринарної міліції УМВС України в Полтавській області провели рейд по відпрацюванню стихійного ринку у селищі міського типу Ромодан Миргородського району. Під час відпрацювання ринку ветеринарна міліція виявила п’ять фактів порушень ветеринарно-санітарних вимог. Із обігу «підозрілих» продуктів вилучено 51 кілограм м’яса свинини та фаршу, молоко та овочі.
Так, під час перевірки встановлено, що нехтуючи усіма ветеринарними нормами, місцевий мешканець здійснював реалізацію молока. Поблизу, без будь-яких ветеринарних документів ще декілька продавців здійснювали торгівлю м’яса свинини та м’ясного фаршу. На них, згідно чинного законодавства, були складені адмінпротоколи.
Також до адміністративної відповідальності за статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнуті «підприємці», що незаконно здійснювали реалізацію комбікорму та овочів в асортименті.
За словами самих продавців, на офіційні ринки не йдуть, бо необхідно платити за місця. Крім того, необхідно перевіряти якість продукції. А це їх не влаштовує, бо, як вважають стихійні реалізатори, за якість їх товару можна не турбуватися, він у них домашній, корисний. Та й ціни нижчі від магазинних (!) майже на 5 гривень.
Не секрет, що саме в таких місцях можна придбати небезпечну продукцію, яка може становити реальну загрозу життю і здоров’ю людей. А відповідальності за тяжкі наслідки ніхто не нестиме.
І хоч окремих покупців якість продуктів не бентежить, все одно правоохоронці вживатимуть максимум заходів, аби попередити нещасні випадки з людьми.