Невідомо, коли прихована небезпека може проявити себе, – вдень чи вночі, взимку чи навесні. Мова про аварійні дерева. Скільки їх по місту та який механізм їх ліквідації – дізнайтесь із наступного сюжету.
Їх роботу видно здалеку. Масштабна спеціальна техніка, гуркіт меншої – у Полтаві на одне аварійне дерево стає менше.
А ось це аварійне дерево, на щастя, не травмувало ні людей, ні автівки, однак, на певний час перекрило рух. Завалило його через шквальний дощ і вітер у неділю. Втім, зізнаються комунальники, таких потаємних небажаних сюрпризів по місту вистачає. Говорять одразу: спилювати їх самостійно не можна. Єдине, що радять, – звертатися по допомогу.
Антоніна Чорна, начальник цеху зеленого будівництва КП «Декоративні культури»:
"Мешканці пишуть письмову заяву на адресу управління ЖКГ. Вони складають ордер, потім всі папери направляються до нас і ми виїздимо на видалення цього дерева".
Сезонності у цьому виді робіт, продовжує Антоніна Чорна, теж немає.
Антоніна Чорна, начальник цеху зеленого будівництва КП «Декоративні культури»:
"Цілий рік ми займаємося цією роботою. Наскільки дерево аварійне – вирішує спеціальна комісія при управлінні ЖКГ. Все залежить від ситуації – і 500, і 700 дерев видаляємо за рік – залежно від складності того місця, де воно росте, скільки часу займає робота".
Віктор Большаков у «Декоративних культурах» вже 17-й рік. Із своєю роботою із бензопилою вагою від 7 до 12-ти кг в руках (в залежності від марки) справляється практично віртуозно. Певен: все приходить із досвідом: спилювати дерева повністю (під корінь) чи частинами слід в залежності від ситуації. Враховувати потрібно практично все.
Віктор Большаков, працівник КП «Декоративні культури»:
"Умови, дроти, будинки, машини, люди".
Говорить: всі спиляні аварійні дерева пам'ятає. Незалежно від того, де воно росте, мороки вистачає.
Віктор Большаков, працівник КП «Декоративні культури»:
"Це все цілий день. Навіть не згадаєш".
Спиляну деревину комунальники не вважають за непотріб – вона йде на розтопку приміщень і теплиць «Декоративних культур».
Загалом у 2011 році на спилювання аварійних дерев із міського бюджету виділили 777 тисяч гривень. Їх має вистачити на знесення майже тисячі аварійних дерев.