Робота у Полтаві є – для тих, хто працювати хоче. Це кажуть спеціалісти із працевлаштування шукачам робочого місця. Тему наступного сюжету запропонували глядачі – де знайти роботу молодому спеціалісту.
Де знайти роботу молодому спеціалісту? Із таким запитанням надійшов лист на адресу Студії «Місто». За відповіддю ми пішли до обласного молодіжного центру праці. Хлопці тут у пошуках роботи – їм треба щось тимчасове, на період літніх канікул. Про зарплату, мабуть, жартують – тисяч 10 хочуть, на запитання «що вмієте робити?» розгубилися.
Віталій:
"Ну вмію... вмію все робити".
У молодіжному центрі праці кажуть: таких, хто реально себе не може оцінити, – більшість. Усім хочеться високу зарплату і роботу в офісі. На справді народ навіть резюме написати не вміє. Тому Анатолій Безпалюк, він же директор молодіжного центру праці, радить: про роботу думати зі школи. Бо 38% тих, хто до центру звертається, не хочуть працювати за спеціальністю, 86% не знають, яку хочуть роботу.
Анатолій Безпалюк, директор обласного молодіжного центру праці:
"Це те, що треба було робити ще у школі - сідаємо і говоримо, що вона вміє робити і що вона хоче робити. Потім дивимося, що із цього випливає. Далі шукаємо підприємства, пишемо разом резюме, готуємося проходити співбесіду і направляємо безробітного на цю співбесіду".
Основні поради шукачам роботи є у посібниках – такі є в Центрі. Окрім уміння оцінити і правильно подати себе потрібно не боятися починати з малого. Кар'єрний ріст буде тоді, коли буде професійне зростання, каже Анатолій Безпалюк. Як приклад ставить себе – до Полтави приїхав із Карлівського району, змалечку знав, що хоче керувати. Будучи студентом, став головою студентського самоврядування, і вже у 22 роки – директором обласного молодіжного центру праці. Амбіційних планів – повна голова. Усе залежить від людини та її бажання, підсумовує цей молодий спеціаліст – якщо вона знає, чого хоче, і робить якісь кроки –
робота буде.