Вчора на базі Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшов обласний семінар для освітян. Основна тема – робота віртуальної системи «Щоденник.Ua» та її впровадження в систему середньої освіти.
Виривати сторінки зі щоденника для школярів тепер позбавлено будь-якого сенсу. Відтепер всі їхні успіхи і огріхи в навчанні виноситимуться в онлайнову інтерактивну освітню мережу «Щоденник.ua». Відвідати її зможуть всі, причетні до навчального процесу, – батьки, вчителі, учні.
Марина Кирилюк, проректор з науково-методичної роботи ПОІППО:
"Це керований процес освітньою діяльністю в навчальному закладі. Вчителі виставляють оцінки, вчителі виставляють відвідування учнів, домашнє завдання. Ведуть свій онлайн журнал. Створюються різні форуми, на яких обговорюються питання, актуальні для кожного учбового закладу".
Свої плюси матиме щоденник і для учнів. Тепер не обов'язково обзвонювати однокласників, якщо забув записати домашнє завдання. Спілкування з учителями також стає простішим.
Євгеній Романов, директор спеціалізованої ЗОШ №3:
"Якщо уявити учня, який боїться зайти в кабінет директора і поставити якесь питання, то використовуючи «Щоденник.ua», він може написати мені повідомлення, через яке я можу не тільки для нього, а й для всієї школи дати відповідь. Те ж саме можуть зробити і батьки".
Для двієчників гарного, звичайно, мало, зате батьки зможуть більш активно контролювати навчання своєї дитини.
Анна Ханжин, вчителька, мати:
"Для вчителів багато переваг, ми можемо одночасно виставляти оцінки, не телефонувати батькам, вони самі зайдуть, подивляться на успішність своєї дитини, нові оголошення, новини школи. Тобто, дуже багато часу ми економимо, працюючи на цьому сайті".
Тож в перспективі, говорять організатори семінару, не виключено, що школи взагалі відмовляться від паперових щоденників, а контроль за навчанням здійснюватиметься лише віртуально.