Нині вони – практично головне спасіння люду, що потерпає від спеки. Перший плюс кондиціонерів – це покращення загального стану організму. Практична допомога, за словами лікарів, і для тих, хто має серцево-судинні захворювання. Втім, розповідають у магазинах побутової техніки, аби отримати бажану насолоду, головне – техніку потрібно коректно встановити. Вже потім – не забувати про своєчасну очистку фільтрів.
Ілона Біла, продавець-консультант:
"Є різні типи кондиціонерів: і базові, і вугільні, і антиалергенні".
Дехто все ж нарікає: від кондиціонеру – лише простудні захворювання. Втім, справедливості заради, переконують лікарі, всі кондиціонерні біди – від неправильного користування.
Ірина Ткаченко, завідуюча відділенням загальної практики сімейної медицини 3-ї МКЛ:
"Люди неправильно експлуатують кондиціонери, направляючи потік повітря прямо на робоче місце, на місце відпочинку".
Обмежити, на думку людей у білих халатах, слід і час перебування під кондиціонерною прохолодою. І, окрім температури, слід контролювати ще і вологість приміщення.
Ірина Ткаченко, завідуюча відділенням загальної практики сімейної медицини 3-ї МКЛ:
"Застудою можна захворіти і під час правильного користування через різницю у температурах. Максимум, якою вона може бути, - це 8-10 градусів".
Аби отримати бажану прохолоду, треба ще і спустошити свій гаманець на певну суму. Одні роблять ставку на дизайн, інші – на технічні характеристики.
Ілона Біла, продавець-консультант:
"Ціновий діапазон починається від 1050 гривень і вище, в залежності від моделі і типу фільтру".
Окрім цього, додатково потрібно буде сплатити і за монтаж – ця сума обраховується індивідуально, в залежності від складності робіт і висоти поверху.