фото:gazeta.ua
В нестачі комунальники звинувачують самих полтавців, кажуть, процвітає вандалізм та розкрадання по дачам. Стояти урни мають на чітко визначеній відстані. Аби виконувати вимоги, твердять фахівці, не вистачає всього 150-ти штук. Більше про ситуацію із викиданням сміття в місті – в матеріалі журналістів Студії «Місто».
Йти додому із обгорткою від морозива чи чекати на появу урни за рогом? Вистачає чи ні урн для сміття – думки мешканців різняться.
Бліци
- На околицях не вистачає, там сміття багатенько
- Недостатньо. На Нариманівській вони завжди забиті
- Треба ще доставити і в центрі
- Вистачає
- У порівнянні із іншими містами Полтава – чисте місто. Із 10-ти даю 8
- Для мене вистачає
- Для людини вихованої урна знайдеться, а взагалі владі слід задуматися
- Мабуть, потрібно, але я дивлюся об'єктивно. Ну поставлять красиву - так розтаскають собі по дачах. Воно красиве постоїть десь тиждень і все розкрадуть
В міському управлінні житлово-комунального господарства розповідають: все стоїть згідно з вимогами. Перша і головна – це щільність населення.
Володимир Патока, начальник відділу технагляду з благоустрою та кап.ремонту житл.фонду управління ЖКГ Полтавського МВК:
"При великій кількості - на відстані від 10 до 40-ка метрів. При середній та малій - від 50-ти до 100. У 2007 році було куплено більше 900 урн і встановлені в парках, скверах, на зупинках".
Спочатку придбали азбестово-бетонні, потім докупили ще металеві для потреб зупинок. Втім, не пройшло і чотири роки, як комунальних урн стало 810. Нестачу комунальники списують на несумлінність полтавців – вандалізм і банальне розкрадання по дачах. У певному сенсі допомагають у вирішенні сміттєвого питання комунальникам суб'єкти підприємницької діяльності.
Андрій Ратушняк, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та гігієнічним станом міста:
"Всі суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, мають встановлювати урни біля входів, слідкувати за їх прибиранням".
Не виконуєш вимог – отримуєш штраф. Згідно з чинними правилами, розмір останнього складає від 850-ти до 1700 гривень. Якщо біля кафе-барів та офісів мають прибирати самі, то, за словами Володимира Патоки, все інше прибирається систематично (вранці) комунальними організаціями. ГЖЕДами – на підпорядкованих територіях, КАТП – на зупинках громадського транспорту і «Декоративними культурами» – у парках та скверах. Аби полтавцям довго не ходити із папірцями і недопалками, за даними міського ЖКГ, не вистачає ще 150-ти урн. Коли вони з'являться – питання відкрите.