На Новий рік діти чекають подарунків від Санта Клауса, популярними серед молоді стали костюмовані вечірки на Хелоуін, а найкращий час для освідчення у коханні відтепер День Закоханих. Мало хто знає, що католицькому Дню Святого Валентина існує наша рідна альтернатива. 8 липня Православна церква вшановує пам'ять Святих Петра і Февронії.
8 липня православні християни відзначають День закоханих. У ролі заступників кохання і подружньої вірності Церква вшановує муромських святих Петра і Февронію.
Вони жили у 13-му столітті. За переказами, Петро був князем у місті Муромі. В юності він захворів проказою. Вилікувати його лікарі не могли. Вдалося це лише селянській дівчині Февронії. Князь одружився на дівчині, але гордовиті бояри не бажали мати правителькою селянку. Втім, Святе подружжя пронесло любов і вірність один одному через всі випробування. У щасливому шлюбі вони прожили тридцять років. У похилих літах Петро і Февронія прийняли чернецтво в різних монастирях і благали Бога, щоб дав їм померти в один день. Так і сталося: Святий князь Петро та княгиня Февронія померли в один день і час. Поховати себе заповідали в одній труні. Люди вважали нечестивим ховати в одній труні ченців – двічі їх тіла розносили по різних храмах, але двічі вони дивним чином виявлялися поруч. Врешті-решт їх поховали разом. Через 300 років після смерті Петро і Февронія були зараховані Святою Православною Церквою до лику святих. Нині закохані покояться в Свято-Троїцькому жіночому монастирі в Муромі.
Цього дня прилавки магазинів не майорять червоними сердечками та повітряними кульками і столик на двох в затишному кафе замовити не проблема.
У День Петра і Февронії у православних віруючих прийнято, перш за все, відвідувати храми. У своїх молитвах молоді люди просять Бога про велику любов, а похилі – про родинну злагоду.
Вважається, що святі Петро і Февронія прикликають небесне благословення на тих, хто укладає шлюб, а 8 липня вважається щасливим днем для одруження.