Впродовж другого кварталу поточного року фахівцями державного підприємства «Полтавастандартметрологія» проведено 25 перевірок з державного метрологічного нагляду, в ході 23-х із них (92%) виявлені ті чи інші порушення. Зокрема, було обревізовано 934 одиниці засобів вимірювальної техніки, з яких 53 одиниці визнано непридатними до застосування. В їх числі понад 30 різноманітних приладів, які використовували під час торговельно-комерційних операцій, у тому числі в сфері побуту, 13 приладів, які застосовувались для контролю стану навколишнього природного середовища, 1 – при фасуванні товарів в упаковки, 4 – в сфері охорони здоров’я.
Так, під час перевірки однієї з державних екологічних інспекцій Полтавщини встановлено, що в роботі використовувались 13 одиниць засобів вимірювальної техніки з термінами повірки, що минули, а саме: 10 ротаметрів різних типорозмірів , термометр скляний ТЛ - 2, цифровий термометр «Тesto» , мановакуумметр цифровий ММЦ – 200. Інспекція користувалася нормативними документами, які втратили чинність.
При перевірці однієї з дитячих міських клінічних лікарень області встановлено, що в роботі використовувались апарат для вимірювання тиску, термометр медичний максимальний та ваги для статичного зважування з термінами повірки, що давно минули. Крім того, лікувальний заклад користувався трьома дефібриляторами (апарати для ліквідації порушення серцевої діяльності шляхом впливу на серце електричним імпульсом), у яких не проводився контроль вихідних параметрів, через що абсолютно неможливо гарантувати якість та безпечність наданих паціентам послуг.
На одному з електромонтажних підприємств області користувалися вимірювачем опору заземлення, електровимірювальним багатофункціональним приладом та мегомметрами (прилади для вимірювання великих електричних опорів (понад 105 Ом)), які не були повірені. Більше того, на підприємстві взагалі був відсутній перелік засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації та підлягають повірці в поточному році. Подібне халатне ставлення до вимог чинного законодавства могло не лише негативно вплинути на точність результатів вимірювань, а й призвести до порушень техніки безпеки за якими стоять людські життя.
За результатами перевірок 23 суб'єктам господарювання видані приписи про усунення виявлених порушень, десятьом суб’єктам господарської діяльності заборонено застосовувати непридатні до використання засоби вимірювальної техніки, чотирьом – проводити роботи по виконанню вимірювань. До адміністративної відповідальності притягнено 15 осіб, загальна сума адмінстягнень сягнула близько 3 тисяч гривень.